בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
על סיפון אונית התחמושת היה פעיל חיזבאללה 
 
 
חדשות נענע 

צה"ל פשט על ספינת נשק שיועדה לרשות הפלסטינית כ-500 ק"מ מגבול ישראל; על סיפונה נמצאו 50 טון של טילים, מרגמות, רובי צלפים ומוקשים, שנשלחו מאיראן ומעירק; מופז: הקשר בין הצוות באונייה לרשות- חד משמעי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר הממשלה, גדעון סער אמר הבוקר (שבת) כי על סיפון הספינה "קארין A" שנתפסה על ידי צה"ל היה גם פעיל חיזבאללה, אשר עסק ככל הנראה בתיאום הקשר מול איראן.
 
ספינת הנשק שנלכדה ביום חמישי לפנות בוקר על ידי כוחות של חיל הים, בסיוע חיל האוויר, הגיעה אמש לנמל אילת ועליה כ-50 טון אמצעי לחימה שיועדו לרשות הפלסטינית.

הספינה "קארין איי" נתפסה במהלך מבצע "תיבת נוח", 500 קילומטרים מחופי ישראל. על סיפונה נמצאו טילי קטיושה, טילי סטרלה, סוגים שונים של טילים נגד טנקים ובהם טילי סאגר ולאו, רובי צלפים, מרגמות ומוקשים.

אף חייל לא נפגע בעת ההשתלטות על הספינה.

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, ליווה את מבצע "תיבת נוח", שבמהלכו נתפסה ספינת האמל"ח, כשהוא נמצא במטוס בואינג של חיל האוויר אשר טס מעל לאזור בו התנהל המבצע.

מופז נמצא בקשר ישיר מול ראש הממשלה שרון ושר הביטחון בן אליעזר במהלך המבצע. יחד עם מופז שהו במטוס מפקד חיל האוויר, מפקד חיל הים וראש אמ"ן.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ריצ`ארד באוצ`ר אמר הבוקר כי ארצו מגנה את נסיון הברחת הנשק של הרשות הפלסטינית וכי הדבר מסלים את הקונפליקט בין הצדדים.

בפגישתו אתמול עם יאסר ערפאת דרש השליח זיני מערפאת למנוע הישנות מקרים כאלה.

ערפאת הכחיש כל קשר של הרשות לספינת הנשק ואמר כי הרשות תחקור את העניין.

ברשות הפלסטינית אומרים הבוקר כי עיתוי החשיפה והפרסום הוא עוד ניסיון של ישראל להכשיל את שליחותו של זיני.
 

מופז האשים את הרשות באחריות ישירה למבצע

רקטות ואמצעי לחימה נוספים שנמצאו על ספינת הנשק (דובר צה``ל)
 רקטות ואמצעי לחימה נוספים שנמצאו על ספינת הנשק (דובר צה``ל)   
הרמטכ"ל, שאול מופז, ערך בצהריים מסיבת עיתונאים בה האשים את הרשות הפלסטינית באחריות ישירה למבצע.

מופז הדגיש כי הקשר שבין אנשי הצוות באונייה ובין אנשי הרשות הוא חד משמעי וברור. לדבריו, האונייה שייכת לרשות הפלסטינית, ואנשיה היו מקורבים ישירות לרשות הפלסטינית.

הספינה נרכשה בכספי הרשות הפלסטינית וקצינים בכירים במשטרה הפלסטינית השתתפו בניסיון ההברחה. מפקד הספינה הוא קצין בכיר ב"יחידה הימית הפלסטינית", שתפקידה יש לציין הוא בין היתר למנוע הברחות מסוג זה.

מופז טען גם למעורבותם של גורמים ברשות, שעמדו בקשר עם איראן ועירק, מהן הגיע הנשק. גורמים בטחוניים כינו אתמול את ניסיון ההברחה כ"גדול ביותר שסוכל עד כה". לדברי מופז, תפיסת האונייה
הצילה חיי אדם, משום שכלי הנשק יכלו לשמש לפיגועים קשים.

 
 

'מטרת המבצע- ייבוש ביצת הטרור'

"מבצע זה הוא פעולה נוספת במאמץ ליבוש בביצת הטרור שבחבל עזה", אמר מופז במסיבת העיתונאים והוסיף: "הרשות הפלסטינית נגועה בטרור מכף רגל ועד ראש, ועוד לא הסיקה את לקחי פיגועי הטרור שהיו בארה"ב ב-11 בספטמבר".

"ההצטיידות באמל``ח זה מנוגדת להסכמים בין הרשות לישראל. שוב אנו רואים כי הרשות איננה מקיימת את מחויבותה להסכמים, ומוכנה ליצור איום בנשק ארוך טווח, שאין שום צורך להצטייד בו לאמצעי הגנה ואכיפה כחוק", אמר הרמטכ"ל.

רב אלוף מופז הדגיש כי ניסיון הברחה זה מעיד על כוונותיה של הרשות הפלסטינית להמשיך במדיניות הטרור והאלימות, להעצימה ולהסלימה, ולהפוך את הפיגועים לקטלניים יותר.
 

מפקד חיל האוויר: הופעלו שיטות חדשניות במבצע

מפקד חיל הים, האלוף ידידיה יערי, הדגיש כי ספינות חיל הים לא חדרו למים הטריטוריאליים של אף מדינה במהלך המבצע. לדבריו, המבצע כולו התנהל בתחום המים הבינלאומיים.

מפקד חיל האויר, האלוף דן חלוץ, הוסיף כי ההתראה למבצע היתה קצרה מאוד וחייבה שיתוף פעולה בין-חיילי. לדבריו, הביצוע היה טוב יותר מאשר באימון האחרון.

בגלי צה"ל נמסר כי חלוץ חשף שבמבצע הופעלו שיטות חדשניות שעדיין לא נוסו בפעולה מבצעית, אולם סירב להרחיב עליהם את הדיבור, אולי משום ששיטות פעולה אלה ישמשו את צה"ל גם בעתיד.
 

ספינת הנשק השניה בתוך חודשים

ספינת הנשק סנטוריני, שנתפסה בחודש מאי בדרכה לעזה (ארכיון: דובר צה``ל)
 ספינת הנשק סנטוריני, שנתפסה בחודש מאי בדרכה לעזה (ארכיון: דובר צה``ל)   
במאי 2001 לכד צה"ל את הספינה "סנטוריני", עליה נמצאו אמצעי ללחימה שהוברחו מלבנון לרשות הפלסטינית. מקורות ביטחוניים אמרו אמש כי היקף הנשק שנתפס ורמתו מדאיגים בהרבה מאשר אלו שנתפסו על "סנטוריני".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום צבא וביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by