בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל: ערפאת אישר את הברחת הנשק 
 
 
חדשות נענע 

גורמים מדיניים בישראל דוחים בזעם את דבריו של בכיר בממשל האמריקני ב"ניו יורק טיימס" לפיהם משלוח הנשק שנתפס ביום חמישי יועד לחיזבאללה בלבנון, וכי אין ראיות הקושרות הרשות ואיראן לפרשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 


גורמים מדיניים בכירים בישראל דוחים הבוקר (ראשון) את טענותיו של פקיד בכיר בממשל האמריקני, שהעריך בעיתון "ניו יורק טיימס" כי הנשק שנתפס על ספינה בסוף השבוע יועד לחיזבאללה בלבנון.

לפי הערכת מערכת הבטחון, המסתמכת על החקירה ועל מידע מודיעיני נוסף, העסקה בסך כ-15 מיליון דולר אושרה על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עצמו המקפיד בדרך כלל על כל הוצאה חריגה.
 
עוד פורסם הבוקר כי מהחקירה עולה שערפאת מינה את שר האוצר הפלסטיני מקורבו, פואד שובייקי למארגן המבצע. מפקד המשטרה הפלסטינית בעזה, וסגנו הם שניהלו את המגעים עם איראן ועם החיזבאללה לרכישת הנשק. עומאר עכאווי, קצין המשטרה הימית הפלסטינית, הוא שפיקד על הספינה והודה שהתכוון להוריד את המטען מול עזה.

באשר לדיווחים ב`ניו יורק טיימס` גורמים מדיניים וביטחוניים בישראל אמרו כי בידי ישראל "הוכחות חותכות ומוצקות" הקושרות את הרשות הפלסטינית להברחת הנשק. מעבר לכך טענו הגורמים טענו, כי החיזבאללה אינו זקוק להברחת נשק באוניות משום שהנשק מגיע אליו ישירות דרך סוריה.

גם גורמי ביטחון עומדים על דעתם כי רוב אמצעי הלחימה שהיו על הספינה נועדו לרשות הפלסטינית, אך ייתכן שכמה פריטים היו מיועדים לחיזבאללה. כל גורמי הביטחון נחרצים בדעתם כי יש בידיהם עדויות הקושרות את איראן, החיזבאללה, ואת הרשות הפלסטינית וקושרות את הרשות למימון העיסקה.
 

בן אליעזר: בכירים ברשות מעורבים בהברחת הנשק


שר הביטחון, בנימין בן אליעזר אמר אמש (שבת) כי לישראל ברור שגורמים בכירים ברשות הפלסטינית היו מעורבים בהברחת אמצעי הלחימה שנתפסו בספינה "קארין איי".

בכך הגיב גם בן אליעזר, הגיב לדבריו של הבכיר בממשל האמריקני לעיתון `ניו יורק טיימס`.

במסיבת ניצחון שערך אמש בתל אביב לרגל בחירתו לראשות מפלגת העבודה הוסיף בן אליעזר ואמר כי השקט השורר בימים האחרונים באזור נובע משיקולים טקטיים של הפלסטינים וכי אין שום הוכחה שמדובר בשינוי מהותי.
 
 

מקור אמריקני: ארה"ב עקבה אחרי הספינה


המקור הבכיר הניח כי איראן היא ששלחה את הנשק, אך המודיעין האמריקאי החל לעקוב אחר הספינה רק אחרי שכבר היתה בים, ולא בנמל כלשהו.

"מוקדם מדי להטיח האשמות או להגיע למסקנות", אמר המקור "ברור כי העניין מאוד חשוב ואנו רוצים להיות בטוחים בעובדות שלפנינו".

בעיתון פורסם גם כי ארה"ב היתה מעורבת במעקב אחר ספינת הנשק, אך לא בתפיסה עצמה.
 

על הספינה היה פעיל חיזבאללה

מזכיר הממשלה, גדעון סער, אמר הבוקר כי על סיפונה של "קארין A" נתפס גם פעיל של ארגון החיזבאללה.
 

רוצים לדבר על זה?

האם הנשק אכן יועד לחיזבאללה, והאשמת הרשות נעשתה רק על מנת להגביר עליה את הלחץ? ואולי הנשק כן יועד לרשות, וארה"ב מנסה להסית את האש אל החיזבאללה רק כדי לאפשר, סוף סוף, את תחילת יישום דו"ח מיטשל? בואו לדבר על מלחמת ההצהרות בפורום כתוב בעיתון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by