בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת הביטחון: הימאים הודו בקשר עם הרשות 
 
 
חדשות  נענע

רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל מכנסים מסיבת עיתונעים יחשפו פרטים נוספים מהפרשה; גורמים מדיניים דוחים הפרסומים האמריקנים לפיהם משלוח הנשק שנתפס יועד לחיזבאללה; ישראל: ערפאת אישר הברחת הנשק; מופז: יש לגבש תגובה אסטרטגית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באילת הסתיימו בצהרים (ראשון) מאמצי כוחות הביטחון לפרוק את הנשק מהספינה "קארין אי" שנלכדה ביום חמישי על ידי צה"ל בים סוף.

לדברי גורמי משטרה, חלק מאנשי הצוות שנתפסו על "קארין אי", הודו כי 80 טון האמל"ח שנשאה הספינה יועדו לרשות הפסלטינית.

מאוחר יותר היום צפויים לבקר ראש הממשלה שרון, שר הביטחון בן אליעזר והרמטכ"ל מופז בספינה העוגנת בנמל אילת. במסיבת עיתונאים שיכנסו צפויים להיחשף נתונים נוספים אודות מבצע הלכידה והציוד שנחשף.
 
הבוקר אמר ראש הממשלה שרון כי ניסיון הברחת הנשק של הרשות הפלסטינית היא פרשה חמורה ביותר "החושפת את פרצופה האמיתי של רשות נגועה בטרור", כהגדרתו.

גורמים מדיניים וביטחוניים מדגישים כי קיימות הוכחות הקושרות את הרשות לספינה ולכך שהנשק יועד אליה, וכי ערפאת אישר את ההברחה בעצמו.
 
שרון אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה בה קיבלו השרים עדכונים אודות, והוסיף כי בחסות המאמצים להפסקת אש פעלה הרשות לשפר את יכולת הטרור הפלסטיני לפגוע בישראל.

שר החוץ פרס אמר כי תפיסת האונייה היא אירוע חמור שישפיע על מידת האמון של ישראל בפלסטינים.

הרמטכ"ל, רא"ל שאול מופז, אמר בישיבה כי הממשלה חייבת לקיים דיון מעמיק ולקבל החלטות אסטרטגיות מול הרשות הפלסטינית בעקבות תפיסת ספינת הנשק.

בתוך כך, הנחה משרד החוץ את נציגויות ישראל בעולם לצאת במסע הסברה לפיו לא ניתן לסמוך על הבטחותיו של ערפאת וכי ישראל צודקת בדרישתה לשבעה ימי שקט מפיגועים. צה"ל יציג היום לראווה באילת את כלי הנשק שנתפסו מול ראש הממשלה והתקשורת הישראלית והזרה.
 
 

מערכת הביטחון: ערפאת אישר את ההברחה


גורמים מדיניים בכירים בישראל דחו הבוקר את טענותיו של פקיד בכיר בממשל האמריקני, שהעריך בעיתון "ניו יורק טיימס" כי הנשק שנתפס על ספינה בסוף השבוע יועד לחיזבאללה בלבנון.

לפי הערכת מערכת הבטחון, המסתמכת על החקירה ועל מידע מודיעיני נוסף, העסקה בסך כ-15 מיליון דולר אושרה על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עצמו המקפיד בדרך כלל על כל הוצאה חריגה. בשעה זו מקבלים השרים עדכונים על המצבע ועל החקירה בישיבת הממשלה.

מלבד ההוצאה הכספית הגדולה, על פי ההערכות היה צורך באישורו האישי של ערפאת גם בנוגע לקשר עם איראן, הנחשב כמהלך רגיש במיוחד בגלל תגובת ארה"ב.

עוד פורסם הבוקר כי מהחקירה עולה שערפאת מינה את שר האוצר הפלסטיני מקורבו, פואד שובייקי למארגן המבצע. מפקד המשטרה הפלסטינית בעזה, וסגנו הם שניהלו את המגעים עם איראן ועם החיזבאללה לרכישת הנשק. עומאר עכאווי, קצין המשטרה הימית הפלסטינית, הוא שפיקד על הספינה והודה שהתכוון להוריד את המטען מול עזה.

מזכיר הממשלה, גדעון סער, אמר אתמול כי על סיפונה של "קארין איי` נתפס גם פעיל של ארגון החיזבאללה.

הרשות הפלסטינית הכחישה קשר לספינה בסוף השבוע. יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אומר בתגובה לחשיפת ספינת האמל"ח, כי אין לרשות הפלסטינית כל קשר לספינה, וכי כל ניסיון לקשור בין הפרשה לבין הרשות הפלסטינית נועד להביא לטרפוד ולהכשלת משימתו של זיני בידי ממשלת ישראל.
 

לוחמי השייטת השתלשלו בחבלים מהמסוקים והשתלטו על הספינה


בבסיס חיל הים באילת המשיכו בסוף השבוע והבוקר (ראשון) כוחות הביטחון לפרוק את הנשק מהספינה "קארין אי" שנלכדה ביום חמישי לפנות בוקר על ידי צה"ל בים סוף כ-500 ק"מ דרומית-מזרחית לאילת. על האוניה התגלו כ-50 טונות של אמצעי לחימה שיועדו לרשות הפלסטינית.

על פי הפרסומים הבוקר, עם תחילת ההשתלטות הגיחו מסוקי "בלק הוק" וריחפו מעל האוניה. לוחמי השייטת השתלשלו מהם בחבלים וירדו אל הסיפון. במקביל נצמדו לאוניה כמה סירות גומי של השייטת, שהורדו קודם לכן מספינות של חיל הים, כדי לאבטח את המבצע ולשמש כוח עזר במקרה הצורך. הפשיטה ארכה זמן קצר ולא כללה שימוש בנשק, וכל המלחים קובצו בתא אחד ונכפתו.

בעיתון ידיעות אחרונות פורסם כי בזמן ההשתלטות על הספינה שהה הרמטכ"ל במטוס של חיל האוויר מעל ים סוף. מופז פיקד מהמטוס על המבצע וכן עידכן את ראש הממשלה, אריאל שרון ואת שר הביטחון, בנימין בן אליעזר בהתפתחויות בשטח.

בין 50 הטונות של אמצעי לחימה נמצאו בין היתר: קטיושות 122 מ"מ לטווח 20 ק"מ, קטיושות 107 מ"מ לטווח של 8 ק"מ, מרגמות 80 ו-120 מ"מ, טילי נ"ט רבים מסוג לאו, אר-פי-ג`י וסאגר, מוקשים נגד טנקים, נשק צלפים, רובי קלצ`ניקוב, ציוד צלילה וציוד לספינות גומי.
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by