בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגנטינה: אושרה תוכנית החירום הכלכלית 
 
 
חדשות  נענע

על פי התוכנית יפוחת הפסו ב-30 אחוזים לעומת הדולר; ארה"ב: נעזור לארגנטינה - אחרי יישום הרפורמות; הנשיא החדש דואלדה מעונין להשתמש באופן זמני בחסכונות של אזרחי המדינה; עסקים רבים כבר העלו מחירים לקראת הקפיצה הצפויה בעלויות הייבוא; חשש מאינפלציה מואצת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנאט בארגנטינה אישר הלילה (ראשון) את תוכנית החירום הכלכלית של הנשיא החדש, אדוארדו דואלדה, שאושרה אמש ע``י הבית התחתון של הפרלמנט במדינה.

במסגרת התוכנית יפוחת המטבע המקומי - הפסו, ב-30 אחוזים, לעומת שער הדולר.
 
התוכנית החדשה תאפשר לממשלה להשתמש בחסכונות האזרחים למשך שנתיים, והכספים יוחזרו לבעליהם באותו ערך מטבע שבו נלקחו.

לורנס לינדסי, בכיר בממשל האמריקני, אמר אתמול בתגובה כי "ארה"ב תסייע לארגנטינה ברגע שהרפורמות יופעלו, וקיומה של ארגנטינה יובטח לטווח ארוך".

לינדסי, יו"ר המועצה הכלכלית של הנשיא בוש, אמר כי ארגנטינה יצרה את בעיותיה בעצמה, בבזבזנותה ובחוסר היכולת שלה לבלום את הגירעון התקציבי שלה.

למרות שההצעה הכלכלית החדשה אינה מפרטת מתי וכיצד יופחת הפסו, המוצמד לדולר מאז 1991 דואלדה אישר בנאומו הראשון כנשיא כי הפיחות ייערך בזמן הקרוב.

דואלדה, שהפך לנשיא החמישי של ארגנטינה בתוך פחות משבועיים, דואלדה טען שלשום שהפיחות בלתי נמנע. ראש לשכת הנשיאות של דואלדה צופה שהפיחות יהיה בשיעור של כ-%40.

עוד מעונין הנשיא החדש להשתמש באופן זמני בחסכונות של אזרחי המדינה, ובמקביל להגן על בעלי חוב קטנים באמצעות המרת חובות של עד 100 אלף דולר למטבע המקומי.
 

חשש מאינפלציה מואצת


עסקים רבים כבר העלו מחירים לקראת הקפיצה הצפויה בעלויות היבוא. חנויות למכשירי חשמל, בתי מרקחת ורשתות מזון העלו את המחירים בשיעור של עד %20.

ביטולו הצפוי של חוק ההמרה המצמיד את הפסו לדולר שם קץ לניסוי כלכלי שנתפש בעבר כתרופת פלא לשווקים המתפתחים, בגלל שהצליח לנצח את האינפלציה ולבסס יציבות כלכלית ששימשה כמגנט להשקעות זרות.

רבים בארגנטינה חוששים שהפיחות הקרב עלול לגרום לתוהו ובוהו ולאינפלציה מואצת, בדומה למצב ששרר בשנות ה-80 כאשר חלפני כספים עמדו כמעט בכל פינת רחוב בבואנוס איירס עם חופני דולרים.
 
 
ארגנטינה תחל בקרוב לדון עם נושיה בעניין פרעון חובה החיצוני הנאמד בכ-141 מיליארד דולר.

לדברי שר האוצר הארגנטיני הממשלה תתמקד עתה בחיזוק קשריה עם גופי האשראי והמדינות המלוות, ואף עשויה לבקש מהגופים המלווים הבינלאומיים הלוואות נוספות בגובה 15-20 מיליארד דולרים.
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אבטלה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by