בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנכים דחו את הצעת שר האוצר; השביתה נמשכת 
 
 
חדשות  נענע

קודם לכן דחו הנכים את הצעת הנשיא קצב לוועדה מפשרת, הודיעו כי הם ממשיכים בשביתה; קצב: אמשיך בניסיונות לסיים השביתה; עיצומים ברשויות לאות הזדהות עם הנכים; הממשלה והכנסת סיכמו כי הנכים הקשישים יחליטו באיזו קיצבה לבחור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של ראשי מטה המאבק של הנכים עם שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי. בניזרי הודיע לפני הפגישה שבכוונתו להציג בפני הנכים הצעות חדשות לסיום שביתםם. עם זאת לטענת הנכים מדובר בהצעות ישנות שנדחו על ידם בעבר.

 
השר בניזרי הציע לנציגי הנכים לקבל את הצעת ראש הממשלה להקמת ועדה מיוחדת בראשות שופט, אשר תקבע את צרכי הנכים במדינה. אולם הנכים, כאמור, דחו את ההצעה.

אתמול הודיעו נציגי הנכים השובתים כי הם דוחים את הצעת הפשרה של הנשיא משה קצב. על פי ההצעה תוקם ועדה מפשרת בראשות השופט בדימוס שמגר, שתבדוק את תביעותיהם. קצב קרא לנכים להפסיק את השביתה לאלתר, ואמר כי הוא מתכוון להמשיך בניסיונותיו להשיג פשרה בין הנכים לאוצר.

בפגישתו עם הנכים אתמול הציע קצב כי הוועדה תהיה מוגבלת בזמן והממשלה תתחייב לקבל את מסקנותיה. הנכים טענו מצידם כי מדובר בבעיה הדורשת פתרון מיידי, והכריזו כי הם ממשיכים בשביתה למרות הסופה.

יושב ראש מטה המאבק פונה אמש לבית חולים בשל נזקי הקור לגופו, טופל ושב הערב לאוהל המחאה של הנכים בקריית הממשלה.

ועד עובדי הרשויות החליטו לנקוט בצעדי הזדהות עם הנכים השובתים בירושלים. בשל כך העבודה ברשויות המקומיות הופסקה היום בשעה אחת בצהריים.
 

הממשלה והכנסת סיכמו כי הנכים הקשישים יחליטו באיזו קיצבה לבחור

בתוך כך, האוצר והכנסת הגיעו אמש להסכמה כי נכים שהגיעו לגיל פרישה יוכלו לבחור בין קצבת נכות לבין קצבת זקנה. בנוסף, יתר ההטבות הניתנות לנכים יימשכו. בתוך שבועיים תגיש הממשלה לועדת העבודה והרווחה הצעה מגובשת בעניין.

שר האוצר, סילבן שלום, דחה אמש את הטענות כי הוא נמנע מלבקר את הנכים השובתים וטען כי נועד עם נציגיהם מספר פעמים. שלום הוסיף כי הצעות משרד האוצר לנכים הן הוגנות.

שביתת הנכים נכנסה היום ליומה ה-24 ועדיין לא מסתמן פיתרון למצוקתם.
 
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by