בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטאן: הלילה חודשה המתקפה האמריקנית 
 
 
חדשות נענע 

בממשל האמריקני מתגברות ההערכות כי אוסאמה בן לאדן ברח לפקיסטאן; בפנטגון נערכים לבואם של מאות אסירי טליבאן ואל-קאעידה לבסיס הצי האמריקני במפרץ גואנטנמו, שבקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי ארצות-הברית חידשו הלילה (ראשון) את ההתקפות על יעדי טרור במזרח אפגניסטן, אולם בממשל האמריקני מתגברת ההערכה כי מנהיג ארגון הטרור אל-קעאידה, אוסאמה בן לאדן, כבר הצליח לחצות את הגבול ולהימלט לפקיסטאן השכנה.
 
לפי סוכנות העיתונות האפגאנית בפקיסטאן אזרחים בפקיסטאן דיווחו על ארבעה מסוקים ובהם חיילים אמריקניים שנחתו במהלך הלילה ביעדים שונים במזרח אפגניסטאן, ועל כוחות אמריקניים שהחלו לאטום את הגבול בין המדינות ולבצע סריקות.

במקביל מתחזקות ההערכות בממשל האפגני כי מנהיג הטליבאן, המולה מוחמד עומר, אינו בבחראן שבמחוז המלאנד. זאת, לאחר דיווחים כי הוא נראה עוזב את המקום רכוב על אופנוע.
 

בבסיס הצי האמריקני בקובה נערכים לקליטת אסירי טליבאן

בתוך כך, משרד ההגנה האמריקני מתכנן בימים האחרונים מבצע אבטחה לקראת בואם של מאות אסירי טליבאן ואל-קאעידה לבסיס הצי האמריקני במפרץ גואנטנמו, שבקובה.

במסגרת המבצע כ-1500 שוטרים צבאיים וחיילים יהיו אחראים על העברת האסירים מאפגניסטאן לקובה ועל הקמת בית הסוהר בבסיס ושמירה עליו.

בשבוע הקרוב צפויים להגיעו למקום כמאה אסירים, ובחודשים הקרובים יגיע מספרם לכ-2000.

על פי התכנון לארגון הצלב האדום תינתן גישה אל האסירים. במקביל, טרם התקבלה החלטה האם להעמיד את האסירים לדין צבאי.


 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by