בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: כלי הנשק בספינה נועדו לקדם את הטרור 
 
 
חדשות נענע 

פאוול: טרם הוצג מידע הקושר את ערפאת ישירות להברחה; עם זאת, הבהיר לערפאת בשיחת טלפון: העדויות נגד הרשות חמורות - העולם ממתין לתשובתך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, העריך היום (חמישי) כי כלי הנשק שנמצאו על הספינה קארין A נועדו לקדם את הטרור ולפגוע בתהליך השלום.

 
השלל שנלקח מהספינה. (דובר צה``ל)
 השלל שנלקח מהספינה. (דובר צה``ל)   
בשיחה עם כתבים בבית הלבן אמר בוש כי הוא עדיין זקוק להוכחה ודאית בנוגע לאחראים לניסיון הברחת הנשק. "כשתתפרסם הוכחה כזו, האחראים יועמדו לדין" אמר.

בוש הוסיף כי הוא מאמין שארצות הברית צריכה להיות מעורבת בתהליך השלום וללחוץ על שני הצדדים להגיע לדיאלוג ביניהם. הוא קרא לערפאת "להתנער מהטרור".

היום העביר הקונסול האמריקני במזרח ירושלים, רון שליקר, "מסר חריף" מהממשל האמריקני, לפיו דורש הממשל כי יו"ר הרשות יעצור את המעורבים בהברחת הנשק בספינה "קארין A", ובכלל זה אנשי הפתח שהיו מעורבים בהברחה.

השינוי בעמדה האמריקנית מתבסס על מידע שהועבר לארה"ב, ממנו עולה חשד כבד כי גורמים בכירים ביותר ברשות ובפתח היו מעורבים בניסיון ההברחה. מעורבותו של ערפאת לא צויינה במפורש, אך מקור אמריקני בכיר הבהיר כי תכנון הפעולה חייב קבלת החלטות "בדרגים הבכירים ביותר".

המידע הוצג לאמריקנים ע"י משלחת של קציני מודיעין ישראלים, בראשות ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין, ומפקד המודיעין של חיל הים. המשלחת צפוייה לערוך סבב פגישות גם בפריז ובלונדון.

 

פאוול: מעורבותו האישית של ערפאת עוד לא הוכחה

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר הערב כי טרם הוצג מידע הקושר את יאסר ערפאת לניסיון ההברחה.

אמש שוחח פאוול עם ערפאת, והבהיר לו כי העדויות שהציגה ישראל עד כה חמורות מאוד, וכי העולם ממתין להסבריו על מעורבות הפלסטינים בהברחת הנשק.

בראיון לעיתון וושינגטון טיימס אמר פאוול כי הפרשה מדאיגה ביותר, וכי על ערפאת מוטל הנטל הכבד של חשיפת האמת. פאוול הוסיף כי קשה להעלות על הדעת שהנשק יועד למקום אחר מאשר לפלסטינים.
 
 

אתמול: ארה"ב תיקנה את תגובתה

אתמול תיקנה מחלקת המדינה האמריקנית את הודעתה בעניין ספינת הנשק. דובר מחלקת המדינה, ריצ`רד באוצ`ר, אמר כי הממשל בוושינגטון קיבל חלק מהמידע הקושר בין הספינה לגורמים פלסטינים.

שר ההגנה האמריקני, דונאלד ראמספלד, אמר בעניין זה כי הוא מצדיק את ההשתלטות של ישראל על ספינת הנשק קארין A: "לישראל היה מידע מודיעיני מעולה שהנשק בספינה מיועד נגדה", אמר ראמספלד.

לדברי ראמספלד, ארה"ב השתלטה בעבר על ספינות כדי למנוע ירי עליה וכי אין מדובר בפעולה לא שגרתית של מדינה המבקשת להגן על עצמה. "התפיסה לא הייתה חסרת ערך, כאשר רואים את כמויות הנשק שנמצאו על הספינה", הוסיף שר ההגנה האמריקני.

בישראל אומרים כי הממשל האמריקני יודע בוודאות שהרשות הפלסטינית עומדת מאחורי ניסיון הברחת הנשק. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אתמול כי לממשל בארה``ב ידוע שמיליוני דולרים שולמו על ידי הרשות הפלסטינית, דבר שחייב היה להיעשות באישורו של ערפאת.
 

ברשות ממשיכים להכחיש

הקים ועדת חקירה. ערפאת אתמול ברמאללה (רויטרס)
 הקים ועדת חקירה. ערפאת אתמול ברמאללה (רויטרס)   
ביום שלישי הודיעה הרשות הפלסטינית כי ועדת החקירה שהוקמה לבדוק את פרשת הברחת הנשק תעביר את מסקנותיה לאיחוד האירופי, לארצות הברית ולרוסיה. חברי הוועדה יהיו מפקדי הכוחות הפלסטינים בגדה וברצועה, התובע הכללי הפלסטיני וראש המודיעין הצבאי הפלסטיני.

במקביל, הכחיש יו"ר הרשות ערפאת כי משלוח הנשק יועד לרשות. "אם יתברר שמישהו מהרשות הפלסטינית מעורב - ואנו לא חושבים כך - בהחלט נחקור ונעניש אותם" אמר ערפאת.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by