בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה ההודי: שיתוף הפעולה עם ישראל הוא תהליך מתמשך 
 
 
חדשות נענע 

נפגש עם שר החוץ בהודו; הממשל בטהראן הביע חשש ממטרת הביקור והזהיר מפני הרחבת הקשרים הצבאיים בין ישראל להודו; פרס הגיע להודו לשליחות שעיקרה המלחמה העולמית בטרור והידוק הקשרים הבטחוניים והכלכלים עם ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ פרס המבקר בהודו נועד הבוקר (שלישי) עם שר הביטחון ההודי, ג`ורג` פרננדס. השניים דנו באפשרות שישראל והודו יקימו מרכז מדעי משותף שיעסוק בפיתוח של אמצעי הגנה.

שר החוץ אמר לשר ההגנה ההודי כי "יש להיזהר ולא ליצור משוואה שהאיסלאם שווה טרור". הוא ציין כי "איננו נלחמים בדת אלא בטרור".

גורם ביטחוני בניו דלהי ציין כי "שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל הוא עניין מתמשך". פרס אמור להיפגש היום גם עם ראש ממשלת הודו, אטאל ואג`פאי.

הממשל באיראן הביע הבוקר דאגה מביקורו של שר החוץ שמעון פרס בהודו וכן חשש ממה שמסתתר
מאחורי הביקור.

 
סגן שר החוץ האיראני סאדק חרזי אמר היום כי "לא מקובל עלינו שישראל במזימותיה ובדרך מוזרה זו נהייתה מעורבת בענייני האזור", דברי חרזי.

הוא הזהיר מפני הרחבת הקשרים הצבאיים בין ישראל להודו ואמר כי מרוץ החימוש בדרום אסיה יפגע בשלום וביציבות.

פרס הגיע אתמול להודו לביקור בן שלושה ימים בו ידונו בין השאר המלחמה העולמית בטרור ושיתוף פעולה בטחוני בין הודו לישראל.

שר החוץ התריע בביקורו על מעורבותה של איראן בטרור, ואמר כי "איראן מנוהלת כמו ברית המועצות בתקופה הקומוניסטית - שלטון האייתולות מנהל את הכל והממשלה היא בעיקר לצורך יחסי ציבור , אמר לעמיתיו ההודים.

פרס צפוי לבקר בהמשך ביקורו במרכז לטכנולוגיות הי טק בעיר בנגאלור ובבירה הכלכלית של המדינה, בומבי במטרה לקשם את הקשרים הכלכלים בין שתי המדינות.

אתמול נפגש פרס בדלהי עם שר הפנים של הודו אדבני ודן עימו בעימות בין הודו לפקיסטן ובין ישראל לפלסטינים.

פרס אמר לעמיתיו כי ישראל רואה את הודו "כמדינה מובילה במחנה נגד הטרור בעולם". בהתייחסו לתפיסת ספינת הנשק "קארין A", אמר פרס כי "הטרור מעכב מציאת פתרון מדיני".

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by