בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן: למרות המחאות - מתנגדי משטר יישפטו בדלתיים סגורות 
 
 
חדשות נענע 

משפטם של 15 אנשי אופוזיציה ואקדמאים איראניים ייפתח מחר למרות מחאות הרפורמיסטים בפרלמנט; קרוב משפחה: זוהי הפרה מבישה של זכויותיהם הבסיסיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמישה-עשר מתנגדי משטר איראניים ישפטו מחר בדלתיים סגורות בפני בין הדין של המהפכה, בגין קשירת קשר להפלת המשטר האיסלאמי - כך דיווחה היום (שני) תחנת הרדיו הממשלתית של איראן.

 
הנאשמים, ביניהם מנהיגי אופוזיציה, עיתונאים ואנשי אקדמיה, נעצרו יחד עם עשרות אזרחים נוספים בפשיטות שערכה המשטרה בשנה שעברה. הם נאשמים בין היתר בעידוד תסיסה בקרב סטודנטים, קיום מגעים חשאיים עם זרים וקשר להפלת המשטר.

תומכי הרפורמות באיראן ופעילי אירגוני זכויות אדם חברו למשפחות העצורים בקריאה לקיום המשפט בדלתיים פתוחות. "זוהי הפרה מבישה של זכויותיהם הבסיסיות של האסירים", אמרו בני המשפחות במכתב שנשלח לנציב זכויות האדם של האו"ם בשבוע שעבר. "אנו חוששים שהזכות להישפט בפני חבר מושבעים תישלל מהם במקרה של משפט סגור", הוסיפו בני המשפחה.

לאחרונה שוחררו חלק מהנאשמים בערבות, אך שישה מהם מוחזקים עדיין במתקן כליאה צבאי. מרביתם הוחזקו במשך תקופה ארוכה בתנאי בידוד. קרוביהם התלוננו כי בעת המעצר היו נתונים להתעללות נפשית.

הפרשה עוררה לאחרונה מתיחות בין הפרלמנט, בו יש רוב לתומכי הרפורמות, לבין מערכת המשפט השמרנית. למעלה ממחצית הנציגים בפרלמנט מתחו ביקורת על שיטות החקירה באמצעותן נגבו הודאות מהנאשמים. מג`די קארובי, מנציגי המתונים, אף פתח במסע ציבורי לשחרורם.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by