בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדולר נחלש היום בסיום המסחר  
 
 
חדשות נענע 

שערו היציג ירד ביותר מ-2 אגורות והוא נקבע על 4.489 שקלים; נגיד בנק ישראל דוד קליין: בנק ישראל לא יתערב בהכוונה מגבוה של שער הדולר ויאפשר לשוק לפעול באופן חופשי; קליין: אין לפסול העלאת הריבית, אם המשק ייכנס לסחרור אינפלציוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדולר נחלש היום (שלישי) ביותר מ-2 אגורות במסחר הבין-בנקאי ושערו היציג נקבע על 4.489 שקלים.

ההחלשות באה לאחר יותר משבועיים של פיחות מהיר בשער השקל. זאת בעיקר בעקבות הירידה החדה בשיעור הריבית במשק. במהלך השבועיים הללו זינק הדולר ב-25 אגורות בקירוב.
 

בבנק הבינלאומי מעריכים הערב שעליית הדולר תוביל לעלייה חדה יחסית, של עד %0.7 במדד חודש ינואר. בבנק העלו פעם נוספת את תחזיות האינפלציה לשנה הבאה, וכעת מעריכים כלכלני הבנק ששיעור עליית המחירים במשק יגיע ל-3.8%, מעל היעד שקבעה הממשלה.
 

קליין: לא נתערב במסחר הדולר


בנק ישראל לא יתערב בהכוונה מגבוה של שער הדולר ויאפשר לשוק לפעול באופן חופשי, כך אמר היום (שלישי) נגיד בנק ישראל, דוד קליין.

קליין אמר שהוא אינו פוסל על הסף העלאה של הריבית, אם המשק ייכנס לסחרור אינפלציוני. "אבל, זה דבר שיהיה אפשר לברר אותו רק בעוד כמה שבועות", דברי קליין בגלי צה"ל.

הנגיד הוסיף כי "מי שמשקיע בדולר כדאי שיזכור כמה כללים פשוטים, ובהם שהדולר הוכיח בעבר שהוא יכול גם לרדת".
 
 

מנכ"ל האוצר: שער הדולר- סביר בהחלט


מנכ"ל משרד האוצר, אוהד מראני, אמר ששער הדולר הנוכחי "סביר", והציבור לא צריך להיבהל.

"שער הדולר הנוכחי הוא בהחלט סביר", אמר מראני והוסיף: "אם השער ימשיך לעלות בצורות חדות מאד, זה יכול לעצבן כמה אנשים. אני מקווה שהציבור ירגע ולא יעשה יותר מדי ספקולציות".

מראני אמר עוד כי עדיף היה שבנק ישראל יפחית את הריבית בכמה מנות בצורה הדרגתית, דבר שהיה יכול למתן את התגובה בשוק מטבע החוץ.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by