בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטאן אוסרת על אנשים חמושים לשהות בקאבול 
 
 
חדשות נענע 

אפגניסטאן עשוייה לבקש תגבורת לכוחות הבינלאומיים; ראש הממשלה הזמנית של אפגניסטאן הדרישה באה מצד נציגי מחוזות שונים במדינה; קרזאי: לא נבקש מארה"ב להפסיק את ההפצצות עד שייתפסו המבוקשים; בכירים בטאליבן הסגירו עצמם לממשל הזמני; נתפסו שני בכירים באל-קעאידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת המעבר באפגניסטאן הורתה היום (רביעי) לכל האנשים החמושים, חוץ משוטרים ואנשי ביטחון רשמיים, לצאת מקאבול, ולחזור לבסיסיהם, כך מסר שר הפנים יוניס קאנוני.

קנאנוני אמר כי "הממשלה החליטה אמש ליישם את ההסכם הביטחוני, כפי שנקבע בבון. ולכן, כל האנשים החמושים לא רשאים להלך יותר ברחובות הבירה".

קאנוני הוסיף כי על מפקדי הברית הצפונית לפנות את כל הבתים הכבושים בבירה, אלא אם כן בעלי הבית לא נמצאים, ולא יכולים ליישב מחדש את הבית.

 

קרזאי: אפגניסטאן עשויה לבקש תגבור הכוחות הזרים במדינה

אתמול אמר ראש ממשלתה הזמנית של אפגניסטאן, חאמיד קרזאי, כי הוא עשוי לבקש מהקהיליה הבינלאומית לתגבר את הכוחות הזרים במדינה על מנת לסייר בערים נוספות מעבר לבירה קאבול, אם יתעורר הצורך בכך.

בראיון לרשת ה-BBC אמר כי משלחות הבאות לדיונים עימו מבקשות את תגבור הכוחות ופרישתם במחוזות אחרים במדינה.

עם זאת הדגיש כי אין בכוונתו לבקש מארה"ב להפסיק את ההפצצות עד אשר יצליחו במרדף אחר המבוקשים ובראשם: רב המחבלים אוסאמה בן לאדן ומנהיג הטליבאן, המולה מוחמד עומאר.

"נוכחות הכוח הבינלאומי מסמלת את המחוייבות של הקהיליה הבינלאומית אלינו", אמר קרזאי.
 

בכירים בטאליבן הסגירו עצמם לממשל הזמני

שלושה שרים בממשלת אפגניסטאן הקודמת ומספר בכירים נוספים בטאליבן, הסגירו עצמם אתמול לרשויות הממשל הזמני במחוז קנדהאר.

בין האישים שנכנעו היה גם שר ההגנה לשעבר, המולה אובאי דולה, שר המשפטים, המולא טורבאי, ושר התעשייה והמכרות, המולה סעאדודין.

דובר מטעם מושל המחוז אמר כי "שרי טליבאן ובכירים בארגון באים בזה אחר זה ומצטרפים אלינו", כדבריו.

מפקד בכיר בקנדהאר אמר היום כי השרים ישוחררו לבתיהם, ולא יוסגרו לידי ארצות הברית.

בתוך כך, ראש המטות המשולבים, ריצ`ארד מאיירס, אמר אתמול בוושניגטון כי ארצות הברית לכדה שני בכירים באל-קעידה, ביחד עם המחשבים והטלפונים הסלולאריים שלהם, והם הועברו למחנה המעצר בקנדהאר.

מאיירס אמר כי חוץ מהמחשבים והטלפונים "נתפסו מספר כלי נשק קטנים ומסמכים". מאיירס הוסיף כי המסמכים נחקרים כדי לדלות פרטים בנוגע למבצעים עתידיים של ארגון אל-קעאידה.


 
 

נמשכים החיפושים אחר המולה עומאר

לדברי הדובר מנהיג טליבאן לשעבר, המולה מוחמד עומר, עדיין מסתתר ככל הנראה באזור בגראן שבדרום אפגניסטאן. ואולם בממשלת המעבר באפגניסטאן אין תמימות דעים בעניין. אישים אחרים סבורים כי עומר נמלט מבחראן רכוב על אופנוע.

"בגראן הוא אזור גדול והררי, וקשה למצוא אותו במהירות", אמר הדובר, "אבל אלפים מחיילינו מחפשים אותו. הוא לא יימלט מאתנו".

בקנדהאר פוצץ עצמו אתמול לוחם של ארגון אל קאעידה שהתבצר יחד עם שישה מחבריו בבה"ח. נמסר כי האיש החליט להתאבד לאחר שניסה להימלט מן השוטרים ונתפס.

אמש ביקר ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר בבסיס צבאי בסמוך לעיר קבול ונפגש עם ראש הממשלה הזמנית קרזאי. בכך הסתיים ביקורו באיזור.
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by