בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: ישראל והרשות קרובות מאי פעם ליישום תוכנית טנט 
 
 
חדשות נענע 

עם זאת מחר בקבינט דיון בשאלה: האם יש להכריז על הרשות הפלסטינית כאויב, בעקבות תפיסת ספינת הנשק קארין A; מפלגת העבודה: להכרזה על הרשות כאוייב יהיו השלכות חמורות; גורם פלסטיני: פגישה ביטחונית ביום חמישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אומר הערב (שלישי) כי ישראל והרשות קרובים יותר מתמיד כלשונו לכניסה למו"מ על פי נוסחת טנט מיטשל. זאת משום שהשבוע האחרון היה השקט ביותר מאז פרוץ האינתיפאדה.

עם זאת, הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי לדון מחר דווקא בשאלה האם יש להכריז על הרשות הפלסטינית כאויב, בעקבות תפיסת ספינת הנשק קארין A.
 

עם זאת לדבריו, למרות שאנו מגיעים ליישום שבעת ימי הרגיעה מתחת לפני השטח קיימת תשתית טרור פעילה המאיימת על ביטחון ישראל. "אם תושג רגיעה של ממש אל לנו לשפוט את הפלסטינים לפי כדור יחיד", הוסיף שר הביטחון בפני חברי מועצה לשלום וביטחון.

עוד אמר שאין ספק כי הנשק מהספינה קארין A יועד לרשות וכי תפיסתו סיכלה כ-%85 מהפיגועים המתוכננים.

יש לציין כי לאחר יומיים של שקט בשטחים, ירו הערב פלסטינים לעבר מוצב צה"ל סמוך למחסום ארז בצפון רצועת עזה, ולעבר מוצב צה"ל על גבול ישראל מצרים ליד רפיח. לא היו נפגעים.
 

מפלגת העבודה: להכרזה על הרשות כאוייב יהיו השלכות חמורות


במפלגת העבודה מאיימים כי אם תתקבל בקבינט החלטה להכריז על הרשות כאוייב- הדבר עלול לגרור השלכות חמורות. עם זאת, גורמים בעבודה מעריכים כי לא יווצר משבר קואליציוני בקרוב, מכיוון שגם רה``מ אינו מעוניין בהיווצרותו, במיוחד על רקע הניסיון האמריקני להביא ליישום מסמך טנט ודו"ח מיטשל.

שר הביטחון בנימין בן אליעזר, התייחס קודם לכן לסוגיה ואמר: "אנו נמצאים בהליך הערכת מצב, נבחן את המשתנים ונחליט איך לפעול". בצהריים קיים בן אליעזר ישיבה בנושא עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ ואנשי משרדו.

בתגובה לדיון בקבינט אומר היום יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, כי אם ישראל תשנה את יחסה כלפי הרשות יהיה זה "צעד חד צדדי שמפר את כללי המשחק".

בראיון לתחנת הטלוויזיה הקטארית `אל ג`זירה`, אמר אבו עלא כי "אם ישראל תנסה להכתיב תנאי משחק חדשים וחד צדדיים, הפלסטינים לא ישארו חייבים וגם להם יש דרכים לבצע צעדים חד צדדיים".
 
 

גורם פלסטיני: פגישה ביטחונית ביום חמישי


גורם פלסטיני אומר הערב כי ביום חמישי הקרוב תיערך פגישה ביטחונית משותפת בין נציגים ישראלים אמריקנים ופלסטינים.

לדבריו, עוזרו של הגנרל זיני, אהרון מילר, אמור להגיע לאזור בשבוע הקרוב כדי להכין את שובו של זיני לאזור בעוד כעשרה ימים.

הגורם אמר לגלי צה"ל כי האמריקנים הביעו שביעות רצון מהשקט היחסי בשטחים בשבועיים האחרונים.
 

שרון: ערפאת לא ייצא מרמאללה


בתוך כך, ראש הממשלה, אריאל שרון, אומר היום כי כל עוד הוא מכהן כראש ממשלה, הוא לא לערפאת לצאת מרמאללה, עד שלא יעמוד בהתחייבותו להילחם בטרור ולעצור את רוצחי השר זאבי.

בנוסף, שרון קורא למימשל האמריקני להכריז על הפתח`, התנזים וכוח 17 כעל ארגוני טרור, מאחר ששלושת הארגונים הם של אנשי ערפאת.

בתגובה לדברי שרון אומרים גורמים ברשות הפלסטינית כי "ערפאת הוא חלק מהעם הפלסטיני שנמצא כולו תחת סגר ומצור".

הגורמים הוסיפו כי "ערפאת היה, הווה ויישאר הסמל והמנהיג של הפלסטינים ושום שינוי ישראלי לא יקעקע את מעמדו של ערפאת בעיני הפלסטינים".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by