בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מתכוננים לתגובה ישראלית על הפיגוע ברצועה 
 
 
חדשות נענע 

הרשות גינתה את הפיגוע ומסרה כי האחראים לתקרית יועמדו לדין; קודם לכן הכחישו הפלסטינים כי המחבלים הם שוטרים פלסטיניים; מפקדות ומוסדות פונו מחשש להפצצה ישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות פלסטינים דווחו אחה"צ על נטישת מפקדות פלסטיניות ברצועת עזה, וביניהן מפקדות הכוח הימי באיזור, מחשש לתגובה ישראלית לפיגוע הקשה שאירע הבוקר ברצועה.

על פי הערכת גורמים ברשות, ישראל תבחר להגיב דווקא בהפצצת מפקדת הכוח הימי בעקבות פרשת ספינת הנשק הפלסטינית קארין איי. יש לציין כי ככל הנראה אחד מהמחבלים היה איש המשטרה הימית הפלסטינית.


 

הפלסטינים: המחבלים אינם משתייכים לרשות

בצהריים גינתה הרשות את פעולת החמאס שבה נהרגו ארבעה חיילים. בהודעה נאמר כי האחראים לתקרית יובאו לדין.

כמו כן הבטיחה הרשות לנקוט בצעדים נחושים נגד כל מי שמפר את הפסקת האש. הרשות הביעה חשש כי שרון ינצל את המתקפה כתרוץ להמשיך בהסלמה ובסגר.

מוקדם יותר הכחישו ברשות כי שני המחבלים שנהרגו בתקרית ברצועה הם שוטרים פלסטיניים. זאת, לדבריהם, למרות שהשניים לבשו מדי המשטרה הפלסטינית בשעת התקרית.

לדברי גורמים פלסטינים ייתכן שהמחבלים שהסתערו על עמדת צה"ל, משתייכים לקבוצה בארגון הג`יאהד האיסלמי שאינה מקבלת את הפסקת האש שעליה הכריז ערפאת.

 

חילופי אש בין שוטרים פלסטיניים לפעילי חמאסחילופי אש היו הבוקר בין כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית לבין קבוצת פעילי חמאס במחנה הפליטים שאטי שברצועת עזה.

התקרית אירעה לאחר שכוחות הביטחון הפלסטינים הגיעו למחנה הפליטים על מנת לעצור את אחמד לאבד, אחד מפעילי החמאס במקום. בעקבות המעצר תפסה קבוצת פעילי חמאס מסתור במבנה של סוכנות הסעד של האו``ם במקום והחלה לירות בשוטרים הפלסטינים.

במהלך חילופי האש נפצעו כמה תושבים. בחמאס אומרים כי האחריות למקרה מוטלת על הרשות הפלסטינית, וכי מדובר בפשע שנועד לזרוע מלחמת אזרחים.
 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by