בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי הוואקף זועמים על ההחלטה לפעול לסגירת המסגד בנצרת 
 
 
חדשות נענע 

הוותיקאן לחץ על הממשלה למנוע את הקמת המסגד, שתוכנן להיות גבוה יותר מכנסית הבשורה בעיר; הבניה כבר החלה באופן לא חוקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי הוואקף בנצרת מגנים הבוקר (חמישי) את החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני לפעול לאכיפת הצו להפסקת העבודות במסגד "שיהאב א-דין", הנבנה ליד כנסיית הבשורה בעיר.

בהודעתם מכנים ראשי הוואקף את הצו "רדיפה של האיסלאם והערבים בישראל", ומבטיחים המשיך ב"מאבקם הקדוש".
 
גם בעיריית נצרת הגיבו בזעם על החלטת הקבינט, "המוכיחה שמדובר בעניין פוליטי, ושהממסד הישראלי מעולם לא עשה דבר לטובת נצרת ותושביה", כדברי העירייה.

בממסד הנוצרי, מנגד, התקבלה ההחלטה בברכה. אמש נפגשו ראשי הכנסיות בישראל עם יועץ רה"מ לענייני נוצרים, רענן לוי, שהודיע להם רשמית על החלטת הקבינט. ראשי הכנסיות הביעו דעתם כי החלטת הקבינט התקבלה הודות לחץ הוותיקן והממשל האמריקאי.
 

הקבינט: בניית המסגד תיעצר

אתמול, כאמור, החליט הקבינט המדיני-ביטחוני לעצור את בנייתו של המסגד, ולמנות ועדה בראשות שר השיכון, נתן שרנסקי, לגיבוש הדרכים לעצירת הקמתו של המסגד.

מקור מדיני בכיר אמר כי ממשלותיהם של אהוד ברק ובנימין נתניהו אמנם אישרו את בניית המסגד, אך מאז קרו דברים רבים: התנועה האיסלמית התחזקה, העימות הישראלי-פלסטיני הוחרף, והוותיקן החל ללחוץ על ישראל כי תעצור את הקמת המסגד; ובמקום כבר החלה בנייה שלא כחוק.

לפי התוכניות, אמור הסהר שבראש צריח המסגד להיות גבוה יותר מהצלב שבראש צריח כנסיית הבשורה. כנסייה זו היא מהחשובות בעולם הנוצרי, ומושכת צליינים רבים. היא ניצבת במקום שבו, לפי האמונה הנוצרית, התגלה לאמו של ישו, מריה, כי היא עתידה ללדת את המשיח. הדבר עורר כעס רב בקרב הנוצרים בישראל ואף האפיפיור יוחנן פאולוס השני קרא שלא לבנות את המסגד.
 
 

הבניה החלה לפני שנתיים

היוזמה להקמת המסגד החלה לפני כארבע שנים, לאחר שנהרס מבנה סמוך לכנסיית הבשורה. הוואקף המוסלמי טען שזו אדמה המוקדשת לאיסלם, ודרש להקים שם מסגד. ב- 1999 הונחה אבן הפינה למסגד. סעודיה הציעה לממן מסגד במקום אחר בעיר, וגם הרשות הפלסטינית קראה לתנועה האיסלמית לוותר, אך זו דחתה את הקריאות.

תוכניות הבנייה לא אושרו עדיין בוועדת התכנון והבנייה של מחוז צפון במשרד הפנים. אף על פי כן החלו חוגים מוסלמים בעיר בבניית המסגד, עוד לפני כחודשיים. בית משפט השלום בנצרת הורה להפסיק את העבודות, אך הן נמשכו.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה.
 

אתר העיר נצרת

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by