בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנכים חוסמים את כביש העליה לכנסת 
 
 
חדשות נענע 

המשק הושבת לשעתיים לאות הזדהות עם הנכים; אתמול התבצרו הנכים במשך שעה וחצי מול לשכתו של שרון, ודרשו לשוחח עם ראש הממשלה; ועדת השרים לעניין הנכים התכנסה אמש לראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה עשרות נכים חסמו בצהריים (שלישי) את כביש העליה לכנסת בירושלים. הנכים מפגינים זה היום ה-31 בדרישה להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום.

בין השעות 9 ו- 11 בבוקר הושבתו מגזרים שונים במשק, לאות הזדהות ההסתדרות במלאת חודש לשביתת הנכים.

בין השאר התקיימו אסיפות הסברה של העובדים בנמל בן גוריון ובנמלי הים. תנועת הרכבות הופסקה בין תשע לעשר. בלישכות התעסוקה לא שובשה העבודה כדי למנוע פגיעה במובטלים.

אמש התפנו הנכים ממשכן הכנסת, שם התבצרו במשך כשעה וחצי לאחר שהמשא ומתן בינם לבין נציגי הממשלה התפוצץ. הם שבו אל משרד העבודה והרווחה שבקריית הממשלה, שם הפגינו בשלושים הימים האחרונים, בדרישה להעלות את קצבת נכותם לשכר המינימום.
 
שביתת הנכים בירושלים (ארכיון: לע``מ)
 שביתת הנכים בירושלים (ארכיון: לע``מ)   
בתוך כך דחתה אמש הכנסת ברוב של 46 ח"כים מול ,24 את הצעת האי-אמון שהגיש ח"כ רן כהן (מרצ), במלאת חודש ימים לשביתת הנכים.

במהלך הדיון אמר ח"כ כהן כי "כל הממשלות שהיו אטומות חברתית עברו לבית הקברות של הממשלות האטומות וכך יהיה גם גורלה של הממשלה הנוכחית".

שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, אמר כי "לנכים הוצע הסדר סביר בימים שהקופה ריקה".
 

ועדה עם סמכות של החלטות ממשלה

צוות השרים בראשות שר האוצר שהוקם לפתור את משבר הנכים התכנס אמש לפגישה ראשונה עם הנכים השובתים. בוועדה חברים השרים שמואל אביטל, שלמה בניזרי, רענן כהן, אביגדור ליברמן, רוני מילוא ונתן שרנסקי, ולהמלצותיה יהיה מעמד של החלטת ממשלה.

מנכ"ל משרד האוצר, אוהד מראני, אמר אמש כי הוא מאמין כי ימצא פיתרון לבעיית הנכים וכי יש למצוא נוסחה משולבת שתאפשר לנכים להשתלב בשוק העבודה. "צריך לעשות את זה בצורה סלקטיבית, לחזק בעיקר את הנכים שמשתכרים קצבאות יותר נמוכות. צריך למצוא הסדרי קצבאות לנכים, כאלו שיתמרצו אותם להצטרף למעגל העבודה", אמר מראני.
 
 


 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by