בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: ניסיון לפשרה בפרשת הפאלקון 
 
 
חדשות נענע 

משלחת ישראלית בראשות מנכ"ל משרד הביטחון הגיעה לסין לדיונים בנושא עם פקידי ממשל סינים; לא ברור עדיין איזה פיצוי תציע ישראל לסינים הדורשים למעלה ממיליארד דולר; במקביל מנהלת ישראל מו"מ למכירת פאלקון גם להודו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת של משרד הביטחון הגיעה אמש (רביעי-חמישי) לבייג`ינג, בירת סין, לשיחות שנועדו לגבש פשרה בפרשת מטוס הפאלקון; כזכור, בלחץ אמריקני ביטלה ישראל את עסקת מכירת מטוס הביון לסין ובתגובה דורשת הממשלה הסינית פיצוי של למעלה ממיליארד דולר.

 
דובר השגרירות בביג`ינג אישר כי המשלחת הגיעה למספר ימים, והוסיף כי בראש המשלחת עומד מנכ"ל המשרד, אלוף (מיל.) עמוס ירון. הדובר סירב לפרט מהו תוכנה של הצעת הפשרה הישראלית.

עיסקת הפלקון, שהיקפה היה 250 מיליוני דולרים, בוטלה לפני כשנה וחצי, לאחר שממשלת ארה"ב הפעילה לחץ כבד על ישראל למנוע את העברת הטכנולוגייה לסין.

לפני כחודש דרשו הסינים לקבל בחזרה את המקדמה ששילמו תמורת המטוס בתוספת ריבית, ועוד כמיליארד דולר כפיצויים. ישראל טענת, מנגד, כי ביטול העסקה היה "מעשה מדינה", המקובל במשפט הבינלאומי.
 

ישראל מתכוונת למכור שלושה מטוסי 'פלקון' להודו

בתוך כך, ישראל מנהלת מו"מ על מכירת שלושה מטוסי "פאלקון" להודו, בשווי כולל של כמיליארד דולר.

באחרונה ביקשו גורמים בממשל האמריקני מישראל להצניע את העיסקה, שתשפר את יכולותיו של חיל האוויר ההודי, על על רקע המתיחות בין הודו לפקיסטאן. משלחת אמריקנית תגיע בסוף החודש לשיחות בעניין בישראל.

בחודש שעבר העבירה ארה"ב את הסכמתה לעיסקה, ואולם גורמים ישראלים הציעו לבקש מארה"ב הסכמה בכתב, עקב מחלוקות בסוגייה זו בפרשת המכירה לסין.
 
 

רוצים לדבר על זה?

האם עשתה ישראל בפיקחות, כשנכנעה ללחץ האמריקני? האם אפשר להגיע לפשרה עם סין, בלי להסתכסך עם מעצמת העל? בפורום אקטואליה בנענע רוצים לשמוע מה דעתכם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by