בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר מגבש תוכנית מדינית חדשה 
 
 
חדשות נענע 

שר הביטחון יציע לפלסטינים נסיגה מדורגת לקווי תחילת האינתיפאדה - תחילה בגדה, ואח"כ ברצועה; באופן כזה הצדדים ימלאו את תוכניות מיטשל וטנט, גם ללא הכרזה על שבעת ימי שקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון בנימין בן אליעזר, מגבש תוכנית מדינית, אותה הוא מתעתד להציג בפני ראשי הממשל בארה"ב בביקורו בוושינגטון, בתחילת פברואר - כך מדווח הבוקר העיתון "הארץ".

על פי הדיווח, התוכנית מתמקדת ביצירת תנאים להנעת השיחות עם הרשות הפלסטינית ועם סוריה.
 
בערוץ הפלסטיני, יציע בן אליעזר את מודל "עזה תחילה", לפיו תיסוג ישראל לקו בו עמדה לפני פרוץ אינתיפאדה אל-אקצה, ואת העמדות שיפונו יאיישו מנגנוני הביטחון הפלסטינים, שיהיו אחראים לשמירת השקט באיזור. לאחר שתופעל התוכנית בהצלחה, היא תיושם בצורה מדורגת גם בגדה המערבית.

באופן המוצע, הצדדים ייכנסו למסלול של יישום תוכניות טנט ומיטשל, גם מבלי להכריז על "שבעת ימי השקט" שתובע ראש הממשלה שרון.

"הארץ" מדווח כי באחרונה הועברו עיקרי התוכנית לראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בגדה וברצועה; אלו לא דחו את ההצעות, אך לפי שעה, גם לא קיבלו אותן.

במסלול הסורי, יציע בן-אליעזר לממשל האמריקני לפנות לנשיא בשאר אסאד ביוזמה לחידוש המו"מ, ולשגר את השליח המיוחד זיני גם לדמשק. ההערכה בלשכתו של בן-אליעזר היא כי המגעים שייווצרו לא יבשילו לכדי משא ומתן מיידי, אבל יעוררו תנועה בערוץ הסורי.
 

רוצים לדבר על זה?

האם יש לתוכניתו של בן אליעזר סיכוי? האם נכון לעבוד מול מפקדי מנגנוני הביטחון הפלסטיני, ולא מול שלטון מרכזי? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by