בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: על ארה"ב להשמיד את ראשי הנפץ הגרעיניים 
 
 
חדשות נענע 

ארצות הברית הודיעה כי תאחסן את ראשי הנפץ הגרעיניים; זאת בניגוד להסכם עם רוסיה לפיו שתי המדינות ישמידו כחמשת אלפים ראשי נפץ; דיווח מודיעיני אמריקני: סין תוכל להכפיל פי חמש את מאגר ראשי הנפץ הגרעיניים שמסוגלים להגיע לארצות הברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה פרסמה היום (חמישי) הצהרה רשמית ובה היא דוחקת בארצות הברית להמשיך בקיצוץ הנשק הגרעיני במקביל לרוסיה, כפי שהוסכם ביניהם. וזאת בתגובה לתכנית החדשה שהציגה ארצות הברית לפיה היא מתכננת לאחסן את ראשי הנפץ הגרעיניים שאותם היא אמורה להשמיד.
 
בהצהרה, שמסר דובר משרד החוץ הרוסי, אלכסנדר יקובנקו, נאמר שרוסיה קיוותה שהצהרות ארצות הברית "לא יהיו שוות רק על הנייר". יקובנקו הוסיף כי רוסיה מאמינה שהקיצוץ במאגר הנשק הגרעיני צריך להיות רדיקלי, בלתי הפיך, ושניתן יהיה לוודא אותו.

סגן מזכיר משרד ההגנה האמריקני שלח ביום שלישי לקונגרס האמריקני מסמך ובו נאמר כי הרבה מראשי הנפץ הגרעיניים הבלתי פעילים יאוחסנו, ולא יושמדו, כדי שאפשר יהיה להשתמש בהם בשעת חירום.

שתי המדינות תכננו להפחית את מספר ראשי הנפץ הגרעיניים, שעומד כיום על כששת אלפי ראשי נפץ לכל מדינה, לשיעור של כאלף ומאתיים ראשי נפץ.
 

סין: נגדיל את מאגר הנשק הגרעיני על פי צרכינו

דיווח מודיעיני של ארצות הברית שהתפרסם אתמול טוען כי סין תוגל להגדיל את מאגר ראשי הנפץ הגרעיניים שמסוגלים להגיע לארצות הברית. כעת יש בידי סין כ- 20 ראשי נפץ כאלו, ובדיווח נטען כי ב- 15 השנה בקרובות יהיו בידי סין כ- 100 ראשי נפץ.

סין דחתה את הדיווח ואמרה כי זו השערה חסרת ביסוס. דובר משרד החוץ אמר כי "סין תגדיל את כוח ההגנה שלה בהתאם לצרכים שלה".

סין גם קראה לארצות הברית לחתום על אמנה אשר מטרתה להגביל את הניסויים בראשי נפץ גרעיניים. זאת לאחר שמזכיר המדינה האמריקני, דונלד רמספלד, אישר מחדש את מחוייבות ארצות הברית לאמנה, אולם אמר כי ייתכן שארצות הברית תהיה זקוקה למספר ניסויים גרעיניים נוספים. 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by