בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב ממשיכה להפציץ במזרח אפגניסטאן  
 
 
חדשות  נענע

אפגניסטאן: אנו זקוקים ל- 45 מיליארד דולר לשיקום המדינה; קבוצה ראשונה של כ-20 אסירי אל-קעאידה, הגיעה לבסיס הצי האמריקני במפרץ גוואנטנמו; חילופי אש בדרום קנדהאר; גורמים באו"ם: עקרונית המלחמה באפגניסטאן הסתיימה - אלפי פליטים שבים לבתיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי ארצות הברית ממשיכים היום (ראשון) להפציץ את מקומות המסתור של לוחמי אל-קעאידה במזרח אפגניסטאן, סמוך לעיר קוסט. המטוסים מפציצים את האזור כבר מספר ימים, כדי להכין את הקרקע לכוחות סיור רגליים שיחפשו במערות ובמנהרות אחר חשודים.

מקור בכיר במשרד ההגנה האפגאני אמר היום כי הממשלה תשאיר בקאבול כ- 1,500 חיילים, אחרי שתטהר את העיר מכלי נשק בלתי מורשים.

אתמול אמרה אפגניסטאן כי היא זקוקה ל- 45 מיליארד דולר בעשור הקרוב כדי לשקם את המדינה שנהרסה ב- 23 שנות לחימה.

שר המחקר והפיתוח בממשלת המעבר, חאג`י מוחמד מוחאקיק, אמר כי המדינה זקוקה לפחות למיליארד דולר לשיקום מיידי, ותציג את הצעותיה בדבר בקשת 15 מיליארד דולר בכינוס של יותר מ- 15 מדינות בשיתקיים בטוקיו ב-21 לינואר.

יצוין כי על פי ההערכה כ-4.5 מיליון אפגאניים נטשו את בתיהם במהלך העשור האחרון כתוצאה ממלחמת האזרחים והפלישה של כוחות זרים לאיזור. 

אסירי אל-קעאידה הגיעו לקובה

שר ההגנה האמריקני דונלד רמספלד, הודיע אמש כי ראשוני אנשי הטאליבן שנישבו במלחמה באפגניסטן, הגיעו לבסיס חיל הים האמריקני גונטנמו שבקובה.

מדובר בקבוצה ראשונה של 20 אסירי אל קעידה מאפגניסטאן. במקביל, כוחות אמריקניים ממשיכים במרדף במזרח אפגניסטאן אחר לוחמי הארגון שמסרבים להיכנע.

עשרים האסירים, שנראו לפני צאתם כבולים זה לזה, כאשר זקניהם מגולחים מסיבות הגייניות, אמורים להגיע לכלא מיוחד בבסיס של הצי האמריקני במפרץ גוואנטנמו בקובה.

לאחר המראת המטוס ועליו האסירים אתמול, נרשמו חילופי אש בבסיס ממנו המריא בדרום העיר קנדהאר. עם זאת, לא נורתה אש לעבר המטוס. חיילי המארינס השיבו באש כבדה לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים אמריקנים בתקרית.

חילופי האש מדגישה את העובדה שעדיין לא חוסלו כל כיסי ההתנגדות מסביב לעיר שהייתה המרכז של תנועת הטליבאן.

בעקבות הדיווחים על בריחתם של תומכי בן לאדן לאיראן השכנה הזהיר הנשיא האמריקני, ג`ורג` בוש, את הממשל בטהראן מפני מתן חסות לפליטים מסוג זה, ודחק במדינה לעזור לוושינגטון במלחמתה נגד הטרור. באיראן מכחישים את הידיעות ואומרים כי גבולם סגור היטב.
 
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by