בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: ברור כי ערפאת מעורב אישית בהברחת הנשק  
 
 
חדשות נענע 

בכירי קהילת הביון האמריקאית השתכנעו באמיתות המידע שהעבירה להם ישראל בעניין; משלחת הקצינים הרשות: עצרנו חשודים בהברחת ספינת הנשק; ישראל: מדובר בשקר, חלק מהעצורים לכאורה שוהים בחו"ל; איראן מכחישה קשר לספינת הנשק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי "עתה התברר בוודאות
שיו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, מעורב אישית בהברחת הנשק שנמצא על האוניה", כך מדווח עיתון "הארץ". לטענתו, מספר אנשים בהנהגת הרשות הפלשתינית ובאיראן היו אחראיים לארגון הברחת הנשק.

מוקדם יותר דווח כי ארצות הברית ומצרים מקבלות את עמדת ישראל לגבי מעורבותו האישית של יאסר ערפאת, בפרשת "קארין אי".

על פי הדיווח, ראש ה-CIA ג`ורג` טנט, ובכירים נוספים בקהילת המודיעין והביטחון האמריקאית השתכנעו באמיתות המידע שהציגה להם ישראל בנושא. ראיות אלה הוצגו גם לדרגי עבודה במצרים, ושכנעו גם אותם.
 
מדיווחי ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תת-אלוף יוסי קופרווסר, שעמד בראש השיחות שקיימה משלחת קציני המודיעין בוושינגטון, עולה כי בדרגים המקצועיים של הביון האמריקאי אין עוד ספק כי ערפאת, ולא רק גורמים הכפופים לו בצמרת הרשות הפלסטינית, יזם את המגעים עם איראן, ובכלל זה את רכש הנשק האיראני ושיגורו באונייה.

על פי המידע המודיעיני, המגעים התנהלו בין אנשי קשר מוסמכים של ערפאת ושל שליט איראן עלי חמינאי. בסיכומם החליט חמינאי לנצל את ההזדמנות כדי להשיג דריסת רגל איראנית ברשות ולהפנות את מרכז הכובד של הפעילות האיראנית נגד ישראל מלבנון לזירה הפלסטינית. משלחת הקצינים הציגה ראיות להחלטה שקיבל ערפאת בקיץ 2001- לשנות את מדיניותו ולפעול בחשאי לכינון ציר פלשתיני-איראני. יש לציין, אפילו לפני הפיגועים בארה"ב ב-11 בספטמבר.

בתגובה להאשמות ישראל אמר היום שר ההגנה של איראן,עלי שמחאני, כי ישראל ביימה את פרשת ספינת הנשק "קארין A" כדי לפגוע בארצו. הוא הוסיף כי "שום ארגון איראני לא היה מעורב במשלוח הנשק לשטחים הפלסטיניים".


 

הרשות: עצרנו חשודים בהברחת ספינת הנשק; ישראל: מדובר בשקר


גם מקורות פלסטינים מכחישים הבוקר (ראשון) את הודעת הרשות הפלסטינית, כאילו עצרה את שלושת הבכירים המעורבים לטענת ישראל בפרשת הברחת ספינת הנשק "קארין A".

לשכת ראש הממשלה פרסמה אתמול הכחשה להודעה. ומקורות מדיניים מסרו כי מדובר במצג שווא שנועד לרצות את ארצות הברית ומדינות אירופה, וכי אין לו כל בסיס ממשי.

לדברי גורמי ביטחון בכירים, נמצא פואד שובכי ברמאללה ואינו עצור. שובכי, ממקורבי ערפאת, הוא אחד מבכירי המערכת הכלכלית ברשות והאחראי רכישות הנשק. ישראל טוענת כי הוא זה שאישר את התשלום תמורת הספינה והנשק.

עאדל מוגרבי, קצין בכיר במשטרה הימית וקניין הנשק הראשי של המשטרה הפלסטינית, נמצא בחו"ל, לדברי גורמי הביטחון, ולא יתכן כי נעצר. גם פתחי ראזם, סגן מפקד המשטרה הימית הפלסטינית, שהוכרז כמבוקש על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים, נמצא בחו"ל.

אתמול הודיעה הרשות כי השלושה נעצרו בעקבות החשדות שהועלו כנגדם לפיהם לקחו חלק בניסיון ההברחה של "קארין A". המעצרים, לפי הודעת ועדת החקירה הפנימית שמינתה הרשות, נעשו בהוראתו האישית של יאסר ערפאת.

הוועדה הדגישה שאין בידיה מידע על העניין, והמעצרים מבוססים על מידע ממקורות זרים. לכן זקוקה הרשות למידע מישראל ומארצות הברית לצורך קידום החקירה.
 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by