בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל תקף מבנים של המשטרה הימית בעזה 
 
 
חדשות נענע 

הותקפו ספינות, מאגר דלק, ומגורי חיילים שפונו מבעוד מועד; הפלסטינים: שמונה נפגעו מפגזי טנקים ברפיח; פאוול: פעולות צה"ל הן הגנתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל המשיך הלילה בפעולות צבאיות נרחבות ברצועת עזה.
 
לפנות בוקר שיגרו ספינות של חיל הים טילים אל ספינות ומתקנים של המשטרה הימית הפלסטינית בנמל עזה. מקורות ביטחון ברשות מסרו כי מאגר דלק ומגורי חיילים הועלו באש. החיילים פונו מבעוד מועד, וכך לא נפגעו. כן הרס הכוח ספינת משמר קטנה וספינת משא. דובר צה"ל מסר כי זו תגובה לתקיפת המוצב בכרם שלום.

דובר צה"ל ציין עוד כי מפקדה לשעבר של ספינת המשא שהושמדה היה רב החובל של ספינת הנשק "קארין A", והמכונאי הראשי שלה היה המכונאי הראשי של "קארין-A".
 

נחשפה מנהרה להברחת נשק ממצרים

טנק מול פיאט פונטו, הלילה ברפיח. הפלסטינים: שמונה פצועים (רויטרס)
 טנק מול פיאט פונטו, הלילה ברפיח. הפלסטינים: שמונה פצועים (רויטרס)   
ברפיח חשף הלילה כוח צה"ל מנהרה ששימשה להברחת נשק. הבית שבו נמצא פתח המנהרה פוצץ. עוד נמצאו בסריקות חבלים, סולמות, פנסים ומערכות אינטרקום ששימשו בעבודות החפירה ופינוי העפר. לטענת צה"ל היה הבית נטוש.

מקורות פלסטינים מסרו כי טנקים ישראלים ירו ארבעה פגזים בבתי מגורים שבמחנה הפליטים רפיח, ופצעו שמונה בני אדם נפצעו, בהם שתי נשים.
 
 
במקביל המשיכו דחפורים של צה"ל להרוס את מסלול ההמראה בשדה התעופה של רפיח, ששוקם בחודשים האחרונים בידי הרשות. אתמול אחר הצהריים השתלט כוח נוסף על הכביש המקשר בין רפיח לחן-יונס, וניתק בכך את שתי הערים הפלסטיניות.
 

פאוול: הריסת הבתים - פעולה הגנתית

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר אתמול במסיבת עיתונאים שהוא רואה בהריסת עשרות הבתים במחנה הפליטים במערב רפיח "פעולה הגנתית".

ביום חמישי הרס צה"ל 58 בתים שבהם גרו כ- 700 בני אדם. זו היתה פעולת ההריסה הנרחבת ביותר שביצעה ישראל ברפיח מאז החלה אינתיפאדת אל-אקצע.

בניגוד לפאוול, מחלקת המדינה של ארה"ב גינתה את הריסת הבתים, ואמרה שפעולה זו לא תסייע להביא את האלימות באזור לסיומה.
 

הרשות: עצרנו שני בכירים המעורבים בפרשת קארין A

אתמול: הרשות גינתה את פעולת צה"ל ברפיח

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום צבא וביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by