בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט דחה את הצעת הפשרה של מיקרוסופט 
 
 
חדשות נענע 

השופט קבע: הצעת החברה להעניש אותה בתרומת מוצריה לבתי ספר תאפשר לה להשתלט על שוק נוסף, וגם לא תשקף את מידת הפיצוי הראוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט האמריקני פרדריק מוץ דחה אמש (שישי) את הצעתה של חברת מיקרוסופט לתרום מחשבים ותוכנות לבתי ספר, כעונש על שהפרה את חוקי התאגידים. הצעתה של מיקרוסופט באה כתשובה על עשרות תביעות פרטיות שהוגשו נגדה בעניין.
 
מיקרוסופט הציעה להעביר תוכנה וחומרה בשווי מיליארד דולר לעניים שבין בתי הספר הציבוריים בארה"ב. בדצמבר טענה חברת המחשבים המתחרה במיקרוסופט, אפל, כי ההסכם יקנה למיקרוסופט יתרון לא הוגן, בכך שיעודד בתי ספר לרכוש מוצרים נוספים של החברה.

השופט מוץ קיבל את הטענה. בהחלטתו קבע כי הלגיטימיות של ההצעה בעייתית, שכן "נראה שהיא מעניקה למיקרוסופט אמצעים להצפת חלק מהמגזר החינוכי - מגני ילדים ועד תיכונים - שוק שבו מיקרוסופט אינה השחקן הדומיננטי לאורך שנים".

מוץ גם ציין שהפער בין העלות של הצעת מיקרוסופט לבין היקף התביעות גדול, ומקשה עליו לקבל את ההצעה. מיקרוסופט טענה שהתביעות הקבילות מסתכמות ב-200 מיליון דולר, בעוד הערכותיהם של כלכלנים מטעם התביעה מגיעות ל-18 מיליארד דולר. כשהגישה מיקרוסופט את הצעתה, נטען בעיתונות גם שעלות הייצור של תוכנות מהווה חלק זעום ביותר ממחירן, ולכן תוכנות בשווי מיליארד דולר משקפות הוצאה בלתי-מורגשת לענק התוכנה.

חברת מיקרוסופט מואשמת בהפרת חוקי התאגידים וחוקי המונופולים, ובקביעת מחירים מופרזים למוצריה. הוגשו נגדה תביעות פרטיות וממשלתיות.

מפרקליטה של מיקרוסופט נמסר, כי עדיין מוקדם לקבוע אם החברה תקיים משא ומתן עם התובעים על הצעת פשרה נוספת, שהשופט יוכל לקבל. פרקליט התביעה הביע אכזבה מפסיקתו של מוץ, אך אמר שהתובעים עדיין מקווים להגיע לפשרה.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום תרבות דיגיטלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by