בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: ישראל תפסיק את הרס הבתים 
 
 
חדשות  נענע

ראש הממשלה הודיע אמש כי ישראל החליטה, משיקוליה, להפסיק עם מדיניות הרס הבתים; בן אליעזר: נשלח קרוואנים למשפחות שביתן נהרס; הצלב האדום: כ-600 פלסטינים נותרו ללא קורת גג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אמש (שני) כי ישראל תפסיק את הרס הבתים הפלסטיניים. שרון הוסיף כי "ישראל פועלת בהתאם לצרכים הביטחוניים, וזה הדבר היחיד שמשפיע על שיקולינו".

קודם לכן אמר פרס כי הוחלט להפסיק את הרס הבתים בשטחים משום שהנזק ההסברתי מפעולות ההריסה גדול בהרבה מהתועלת הביטחונית. לדברי שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, 21 הבתים שנהרסו במחנה הפליטים ברפיח היו נטושים.
 
פרס הוסיף כי לאחר חמישה ימים של שקט יש להמתין יומיים-שלושה נוספים ואז להחליט אם פותחים במימוש הבנות טנט ומיטשל.

ביום ראשון אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, כי הרס הבתים ברפיח נועד למנוע הברחות נשק. לדבריו, רובם היו ריקים ושימשו מחסה לחופרי מנהרות.

בפגישה עם כתבי חוץ הסביר ראש הממשלה כי המסדרון שבגבול ישראל מצרים ברפיח צר מדי וקשה לצה"ל לפעול בתוכו כדי למנוע הברחות. שרון הציע שישראל תקנה את השטח שעליו עמדו הבתים שנהרסו כדי להרחיב את המסדרון.

ראש הממשלה אמר לכתבים הזרים כי יש דבר אחד שהוא רוצה להשלים בקריירה שלו - להגיע להסכם שיוביל לשלום עם הפלסטינים והעולם הערבי. זה הדבר האחרון שהוא רוצה בו בחייו הפוליטיים.
 
בתוך כך, הצלב האדום הבינלאומי אמר ביום ראשון כי תשעים ושלוש משפחות - כשש מאות פלסטינים, התגוררו בבתים שנהרסו.

זאת בניגוד לטענת מפקד כוחות צה"ל ברצועה, תא"ל ישראל זיו, כי כל 21 המבנים שנהרסו ברפיח במהלך סוף השבוע לא היו מאוכלסים.

זיו דחה טענות שהאשימו את צה"ל ומפקדיו בביצוע פשעי מלחמה, ואמר כי זו מניפולציה פלסטינית שנועדה "לייצר טרור אישי נגד מפקדים בצה"ל".

"עוד לא ראיתי מלחמה שאין בה מראות קשים", הוסיף זיו, "ואני יכול לומר גם שאין עוד צבא הפועל ברמה מוסרית כמו צה"ל, ובודק את עצמו כל כך הרבה כדי לא לפגוע בחפים מפשע".

זיו הביע צער במיוחד על הצטרפות אישים במערכת הפוליטית להאשמות אלו, וקרא לאישים הללו לבוא ולהיווכח בעצמם באופי הפעילות הנעשית בשטח. "זה לא רחוק מתל אביב", אמר, "ובפחות משעתיים ההם יכולים לראות מה אנחנו עושים כאן".
 
 

ביקורת חריפה על ישראל באירופה ובארה"ב

באיחוד האירופי גינו את פעולות צה"ל ברצועת עזה. מגרמניה נמתחה ביקורת גם על הריסת מסלול ההמראה בשדה התעופה בדהנייה, שאת בנייתו מימן האיחוד.

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול הבהיר אמנם אתמול כי פעולות צה"ל ברצועת עזה הן לגיטימיות, אולם כשהתברר לו כי הפעולה כללה גם הריסת בתים אמר כי הדבר אינו תורם להורדת האלימות.

גם בישראל נמתחה ביקורת על הפעולה. במשרד החוץ אמרו כי מדובר בפעולה בעייתית שפוגעת קשות בתדמית ישראל בעולם.
 

שרון נזף בשרים על הביקורת כלפי צה"ל

שרון, נזף בישיבת הממשלה ביום ראשון בשרים שמתחו ביקורת על הריסת הבתים ברפיח. "לא ייתכן ששרים ייצאו בהצהרות לפני שישמעו את העובדות בממשלה. זה לא אחראי וזה מסייע לגינויים נגד ישראל בעולם", אמר שרון.

כוחות צה"ל יצאו מהשטחים ברצועת עזה שאליהם נכנסו בתגובה להתקפת החמאס על מוצב אפריקה ליד כרם שלום. זאת במקביל לביקורת הגוברת בעולם ובישראל נגד הריסת הבתים הפלסטינים על ידי כוחות צה"ל ביום שישי ברפיח.

שר הביטחון הבטיח לשר טריף לשלוח קרוואנים למשפחות שביתן נהרס, זאת לדבריו, אעפ"י שהייתה הנחייה לא להרוס בתים מיושבים.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by