בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא קולומביה הציב אולטימטום בפני המורדים 
 
 
חדשות  נענע

אם לא יושגו תוצאות ממשיות בהסכם השלום בתוך שישה ימים - יפעיל כנגדם את הצבא; ארגון הגרילה המרקסיסטי ,FARC הפועל בקולומביה, הכריז ביום ראשון על כוונתו לסגת מהמובלעת הדרומית שבשליטתו, בה נערכו שיחות השלום עם ממשלת קולומביה בשלוש השנים האחרונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא קולומביה, אנדרה פסטרנה, הציב אתמול (שני) אולטימטום בפני המורדים המרקסיסטיים, לפיו עליהם להשיג תוצאות ממשיות בשיחות השלום בתוך שישה ימים.

השיחות עם המורדים צפויות להתחיל ביום רביעי, לאחר שהופסקו בחודש אוקטובר. אם לא ייענו המורדים לאולטימטום יפעיל כנגדם את הצבא.

אחרי יום של שיחות עם נציגי האו"ם, נסוגו אתמול המורדים, המשתייכים לארגון ה- FARC, מהאזור אותו כבשו. המורדים נסוגו שעות לפני פקיעת האולטימטום הקודם שהציב להם פסטרנה.

 
דובר המחתרת, סימון טרינידד, הכריז על החלטת ארגונו לסגת, והאשים את הנשיא אנדרס פסטרנה ב"סגירת כל האפשרויות להמשך תהליך השלום במתכונתו הנוכחית". בהודעת הדובר לא נאמר מפורשות אם בכוונת המחתרת לפנות כליל את השטח בו שלטה.

מוקדם יותר נמסר על כוונת צבא קולומביה לפלוש לתוך המובלעת; זאת לאחר שנשיא קולומביה, אנדרס פסטרנה, דחה את הצעת ראשי המחתרת להצלת שיחות השלום.

בנאום טלוויזיוני נוקשה הודיע הנשיא על תום שיחות השלום עם לוחמי מחתרת FARC, וכינה את הצעת השלום של ראשי המחתרת "בלתי מספקת". תגובתו חסרת הפשרות של פסטרנה חתמה למעשה את הגולל על שיחות השלום, שנועדו להביא לסיום הסכסוך הנמשך מזה 38 שנים, ואשר גבה את חייהם של 40כ אלף בני אדם בעשור האחרון.
 

רוצים לדבר על זה?

הכנסו לפורום אקטואליה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by