בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט משגרת מסרים מרגיעים בקשר לווירוס הדוט נט החדש 

מיקרוסופט משגרת מסרים מרגיעים בקשר לווירוס הדוט נט החדש

 
 
עידו קינן , חדשות נע

מיקרוסופט: הווירוס לא חדש ולא ייחודי לדוט נט; אם המחשב שלכם נדבק, אתם יכולים להרגע: מדובר בווירוס חלונות ישן וטוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחברת מיקרוסופט טוענים ש-W32/Donut, "וירוס הדוט נט הראשון" שנחשף בשבוע שעבר, אינו אלא וירוס ווינדוז וותיק, שיכול להדביק, בין השאר, גם קבצי דוט נט. כך מדווחת סוכנות רויטרס. מיקרוסופט מאוד מאוד מתאמצת להציג את דוט נט כפלטפורמה מצוינת, פופולרית ומאובטחת, שהיא לא תיתן לעובדות להרוס לה את התאוריה.
 
מוטואקי יממורה, מנהל פיתוח בכיר בסימנטק, טוען כי W32/Donut הוא וירוס חדש, אף כי רק חלק קטן מהקוד שלו, החלק שמתביית על דוט נט, נכתב בשפת התכנות של דוט נט. מטענה זו עולה, שכותב הווירוס הוא ככל הנראה מפתח תוכנה, משום שרק מפתחי תוכנה קיבלו את גירסת הבטא של דוט נט, שטרם יצאה לשוק.
 
לעומתו טוען מנהל מוצר NET Framework. במיקרוסופט, טוני גודהיו, שהקוד של W32/Donut דומה לזה של ווירוס W32/Winux, ששוחרר במרץ אשתקד. לדבריו, W32/Donut יכול להיכתב כך שידביק סוגי קבצים נוספים, ולא רק קבצי MSIL.
 
 
"זה לא וירוס דוט נט - הוא לא מוצא פרצה במודל האבטחה של דוט נט ומנצל אותה - זה וירוס חלונות שמדביק קבצי דוט נט", גורס גודהיו. בגרמנית יש פתגם שאומר, "אתה לא יודע ממה אתה משמין", כלומר "אתה לא יודע מה בדיוק שמו לך בתבשיל". גודהיו מסביר לכם בדיוק ממה אתם משמינים: אם יידפק לכם המחשב, תתנחמו בזה שזה לא היה וירוס דוט נט, אלא "סתם" וירוס ווינדוז.
 
וגודהיו ממשיך: "לא רק שהסיכוי שהווירוס יופץ הוא נמוך, הווירוס גם לא גורם נזק". נחמה קטנה מאוד, בהתחשב בעובדה שמדובר ב"ווירוס ראווה", שמלכתחילה לא נועד לגרום נזק, אלא רק להוכיח את הפוטנציאל ליצירת ווירוס מזיק.
 
מיקרוסופט וחברות האבטחה מסכימות, שהסכנה מהווירוס קטנה, משום שמעט מאוד אנשים התקינו את תוכנת הדוט נט על מחשביהם - גירסאות בטא שלה נמצאות אצל מפתחי תוכנה בלבד, כאמור. ושוב, נבהיר שאין בכך שום בשורה משמחת, אלא להיפך: יוצרי הווירוסים התלבשו על הפלטפורמה עוד בשלב הבטא, כך שכשתצא לשוק, הם יהיו מוכנים עם ווירוסים לרוב.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by