בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל וסין חתמו על עסקת הלווינים 
 
 
חדשות נענע 

בעסקה שהיקפה רבע מיליארד דולר תמכור ישראל לסין שני לווינים מדגם "עמוס" שישמשו בין השאר לשידור המשחקים האולימפיים ב-2008; ריבלין: החתימה פותחת פתח לעסקאות עתידיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת התעשייה האווירית ומשרד התקשורת, בראשות השר ראובן ריבלין, חתמה היום (חמישי) בבייג`ין על חוזה למכירת שני לוויני תקשורת לסין.

במסגרת העסקה, שהיקפה מוערך ברבע מיליארד דולר, תמכור ישראל לסין שני לווינים מדגם "עמוס", שישמשו בין השאר לשידור המשחקים האולימפיים ב-2008.
 
ריבלין אמר היום כי הוא מקווה שבעקבות חתימת ההסכם, הקשרים העסקיים בין ישראל וסין יתהדקו וכי זהו פתח ליוזמות נוספות, לדבריו.

בנוסף, בשיחה עם נשיא האקדמיה הלאומית להנדסה של סין, סוכם כי יתקיים בקרוב סמינר משותף של אנשי שוק התקשורת הישראלי עם אנשי שוק התקשורת הסיני בנושאי אבטחת מידע, אפליקציות אינטרנט מהיר.


 

סין ממשיכה לדרוש פיצויים על ביטול עסקת הפאלקון

עם זאת, מאמצאי הפשרה עם סין באשר לפרשת הפאלקון טרם עלו יפה; זאת לאחר שמנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, והסמנכ"ל, קותי מור מסין, ביקרו לאחרונה בסין ודנו עם עמיתיהם בפרשה.

עיסקת הפלקון, שהיקפה היה 250 מיליוני דולרים, בוטלה לפני כשנה וחצי, לאחר שממשלת ארה"ב הפעילה לחץ כבד על ישראל למנוע את העברת הטכנולוגייה לסין.

לפני כחודש דרשו הסינים לקבל בחזרה את המקדמה ששילמו תמורת המטוס בתוספת ריבית, ועוד כמיליארד דולר כפיצויים. ישראל טוענת, מנגד, כי ביטול העסקה היה "מעשה מדינה", המקובל במשפט הבינלאומי.
 
 

ארצות הברית מתנגדת לעסקת נשק עם הודו

בתוך כך, סגן שר החוץ של ארצות הברית לענייני בקרת נשק, ג`ון בולטון, הגיע נהשבוע לארץ כדי לדון בכוונת ישראל למכור להודו מערכות מכ"ם מתקדמות, שכוללות שלושה מטוסי פאלקון להתרעה מוקדמת.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית אמר היום כי וושינגטון אינה מתנגדת לעיסקה עם הודו אך היא מבקשת לעכב את האספקה על רקע המתיחות הצבאית בין הודו לפקיסטאן.


 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by