בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת נפגש ברמאללה עם שליח האיחוד האירופי מורטינוס 
 
 
חדשות נענע 

זאת לקראת חזרתו הצפויה של זיני לאיזור; אמש דנו שרון ופרס בחידוש השיחות עם בכירי הרשות; שרון עמד על דרישתו ל-7 ימי שקט -פרס תומך ביישום מיידי של 'מתווה דהנייה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, נפגש בצהריים (שני) בלשכתו ברמאללה עם שליח האיחוד האירופי, מיגל מורטינוס ודן עמו בעמדה הפלסטינית-אירופית לקראת חזרתו הצפויה של השליח האמריקני לאיזור, אנתוני זיני, בסוף השבוע.
 
הבוקר דנו ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר החוץ, שמעון פרס, בהמשך שיחותיו של פרס עם בכירי הרשות הפלסטינית. המגעים הוקפאו בעקבות תפיסת אוניית הנשק והשיחות נוהלו מאז בידי מנכ"ל משרד החוץ אבי גיל.

אמש ערך רה"מ היוועצות מיוחדת בנוכחות שר החוץ, שמעון פרס, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר לקראת שובו לאיזור של הגנרל זיני, השליח האמריקני המיוחד, שיתכן וישוב לאיזור בסוף השבוע.
 

רה"מ: דרוש מאמץ פלסטיני אמיתי

ההיוועצות נועדה לגבש עמדה, באשר לדרישה שהשמיע זיני לפני שעזב, לפיה על ועדת התיאום הבטחוני של ישראל והרשות להתכנס, ולקבוע מודל מוסכם להפסקת אש על בסיס "מתווה דהנייה" - מסמך שגובש ע"י פרס וערפאת, ומגדיר לוחות זמנים לצעדים שיבצעו הצדדים, לקראת הפסקת אש ביניהם.

בדיון במטבחון עמד רה"מ על הדרישה לשבעת ימי שקט, לפני התחלת ביצוע תוכנית טנט. שרון דרש מאמץ פלסטיני כן, שיכלול מעצרי-אמת של מבוקשים, פעולות מניעה וסיכול, פירוק ארגוני הטרור ולחימה בתשתיתו, והפסקת ההסתה.

לעומת רה"מ, תומך שר החוץ פרס בחידוש מיידי של השיחות הביטחוניות, ומציע יישום מיידי של "מתווה דהניה".
 
 

הפלסטינים: אנחנו מבצעים מעצרים. ישראל: מצג שווא חסר בסיס

במסגרת המאמץ הפלסטיני לבלימת הטרור, עצרו אתמול כוחות הביטחון הפלסטיניים את איאד חמראן, פעיל בג`יהאד האיסלאמי בג`נין. כמו כן עצרו הפלסטינים את אחמד חג`ו, פעיל חמאס משכם.

הפלסטינים טוענים עוד כי עצרו את שלושת הבכירים המעורבים לטענת ישראל בפרשת הברחת ספינת הנשק "קארין A": פואד שובאכי, עאדל מוגרבי ופתחי ראזם; עם זאת, מאוחר יותר הסתייגו גורמים פלסטיניים מהעניין וציינו כי רק שובאכי נעצר.

לשכת ראש הממשלה כינתה אתמול את הטענות "מצג שווא חסר בסיס, שנועד לרצות את ארצות הברית ומדינות אירופה". מקורות ישראלים ופלסטינים אף מסרו כי שובאכי שוהה ברמאללה וכלל אינו עצור, ואילו מוגרבי וראזם נמצאים בחו"ל.

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר אתמול בישיבת הממשלה כי "התברר בוודאות שיו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, מעורב אישית בהברחת הנשק שנמצא על האוניה".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by