בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מומחים של האו"ם יבקר בכור הגרעיני בצפון קוריאה  
 
 
חדשות נענע 

האו"ם דורש לערוך בדיקות מקיפות בכור, אולם ממשלת צפון קוריאה אישרה רק ביקור מומחים; דרום קוריאה קוראת לצפון קוריאה לחדש הדיאלוג עם ארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מומחים מסוכנות הפיקוח הגרעיני של האומות המאוחדות מבקרת היום, בביקור רשמי ראשון, בכור הגרעיני בצפון קוריאה.

שלושה מומחים מסוכנות האנרגיה האטומית הבינלאומית יבקרו היום במתקנים ביונגביון. צפון הקוריאה הציעה בנובמבר האחרון לפתוח את המתקן לבחינה, כמחווה לקראת הנורמליזיציה של יחסי צפון קוריאה עם ארגון הפיקוח הבינלאומי.

המומחים מבקשים לערוך בדיקות מקיפות במקום, שעל פי החשד ייצר כמויות נסתרות של פלוטוניום לפני שנסדר ב- 1994. אולם ממשלת צפון קוריאה כי מדובר בביקור בלבד, שאינו מאפשר בדיקות שכאלו.

הכור נסגר ב- 1994 בעקבות עסקה שעשתה צפון קוריאה עם ארצות הברית, לפיה קיבלה צפון קוריאה מארצות הברית שני כורים גרעיניים בטוחים יותר להפעלה.


 

דרום קוריאה קוראת לצפון קוריאה לחדש יחסיה עם ארה"ב

נשיא דרום קוריאה, קים דיי ג`ונג, קרא אתמול לצפון קוריאה להיעתר ללא תנאים לפניותיה של ארה"ב לחדש את השיחות בין וושינגטון לפיונגיאנג.

נשיא דרום קוריאה אמר במסיבת עיתונאים בסיאול: "ממשל בוש אמר שהוא מוכן להיפגש עם צפון קוריאנים בכל מקום ובכל זמן. אנו מעודדים את צפון קוריאה לקבל את פניית ארה"ב ללא תנאים".

הנשיא הדרום קוריאני אף הוסיף ואמר כי על ארה"ב לנקוט עמדה שתעזור לצפון קוריאה שלא לבוא במבוכה מהאירועים, אולם לא פירט את כוונתו.

נשיא ארה"ב ג`ורג` בוש צפוי לבקר בסיאול ב-19 וב-20 בין ביקוריו ביפן ובסין. הממשל האמריקני השהה את יחסיו עם צפון קוריאה בשנה שעבר בעודו ממשיך לנקוט עמדה המעודדת את דרום וצפון קוריאה להגיע לפיוס.

צפון קוריאה האשימה בעבר את ארה"ב בכך שהיא מנצלת את מלחמתה כנגד הטרור כתירוץ לערער את המדינה הקומוניסטית.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by