בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: כרמי נהרג בתאונת עבודה  
 
 
חדשות נענע 

אמש הבטיח הפתח "תגובה כואבת" על הריגתו של ראאד אל-כרמי, מראשי הזרוע הצבאית של הארגון בטול כרם; אל-כרמי נהרג בפיצוץ מטען במכוניתו; היה מעורב ברצח שני המסעדנים מת"א שנרצחו בטול כרם; פרס: מדובר בתאונת עבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הכחיש הבוקר (שלישי) שמדינת ישראל אחראית לחיסולו של פעיל התנזים ראאד כרמי.

בביקור תנחומים אצל משפחת אבו גאנם, שנהרג בשבוע שעבר בפיגוע במוצב "אפריקה" סמוך לקיבוץ כרם שלום, אמר בן אליעזר כי "שמעתי שמישהו נהרג אתמול בתאונת עבודה".

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס אתמול בישיבת סיעת הליכוד להריגתו של בכיר התנזים, ראאד כרמי, ואמר כי "כולם יודעים כמה מעשי רצח ביצע האיש בשנה האחרונה, והוא חלק מכוחות התנזים והפתח, שסרים למרותו המוחלטת של ערפאת אשר עומד מאחורי הטרור ויוזם אותו".

שרון הוסיף כי "פעולות הטרור מעידות על מגמות הרשות הפלסטינית שלא הפסיקה ולו ליום אחד לבצע פעולות טרור". לדבריו, "רק לפני ארבעה ימים נהרגו ארבעה חיילים בדואים, שהצטיינו בשירותם הצבאי".

היום פורסם ב"קול ישראל" כי הרשות הפלסטינית ביקשה מישראל להעביר את כרמי למעצר מגן ברמאללה. אולם על פי מקור ישראלי סירבה ישראל לבקשה.
 
שר החוץ, שמעון פרס אמר אמש בהתייחס למותו של ראאד אל-כרמי, ראש התנזים בטול כרם כי כנראה שמדובר בתאונת עבודה. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בהתייחס למותו של אל-כרמי: "שמעתי את ההודעה ברדיו ואין לי מה להוסיף על כך".

מלשכת ראש המממשלה נמסר כי אל כרמי נהרג מפיצוץ על אף שהרשות הפלסטינית דיווחה בחודשים האחרונים לישראל ולאירופה כי הוא עצור בידיה.

עוד נאמר בהודעה כי אל כרמי פעל על פי הוראות מרואן ברגותי ראש התנזים וביצע שורה ארוכה של מעשי רצח ופיגועים אחרים.

 

דובר הפתח: התנועה אינה מבטלת את הפסקת האש

דובר תנועת הפתח פירסם אמש הודעה, לפיה "אין שחר לפרסומים כי תנועת הפתח מבטלת את הפסקת האש עם ישראל". לדבריו, מדובר בהודעה שהופצה על ידי "גורמים שיש להם אינטרס", וכי הפתח ימשיך להישמע להחלטת הרשות בעניין הפסקת האש.

מוקדם יותר אמר חאתם עבד אל קאדר, מראשי הפתח, כי חיסולו של ראאד אל כרמי והמשך הריסת הבתים ברפיח ובעיסאוויה לא יעבור ללא עונש מתאים של הפלסטינים כלפי ישראל: "ישראל מזמינה תגובת נגד קשה וכואבת מצדנו", אמר.

בהודעת גורמים בזרוע הצבאית של הפתח נאמר אמש בצהרים כי הארגון רואה את הפסקת עם ישראל מבוטלת. "ישראל הכריזה על עצמה גיהנום כשחיסלה את כרמי", נאמר בהודעה.

כרמי, מראשי גדודי חללי אל-אקצה, חוסל בפיצוץ מטען במכוניתו בעיר.

אל כרמי ניצל בעבר מניסיון אחד לפחות לחסלו באמצעות ירי טילים על מכוניתו בספטמבר האחרון. שניים מחבריו שהיו בג`יפ נהרגו מהירי.
 
 

היה אחראי לרצח שני המסעדנים בטול כרם

אל-כרמי היה בין האחראים לרצח אתגר זייטוני ומוטי דיין, שני המסעדנים מתל אביב שנרצחו לפני כשנה במסעדה בטול כרם כאשר הגיעו לאכול במקום.

השניים, שהגיעו למקום כדי לקנות כדים למסעדתם, נחטפו מהמסעדה ע"י חוליות תנזים שתחת פיקודו של אל כרמי ונורו למוות.

כמו כן טוען השב"כ כי היה מעורב ברצח שמונה ישראלים נוספים בכמה פיגועי ירי, שלח את המחבל המתאבד שהתפוצץ סמוך לשער אפרים ב-5 לדצמבר וכן מייחסים לו את פציעתה של שוטרת מג"ב, חני אברמוב, ורצח קצין צה"ל ופציעת חברתו בפיגוע ירי ליד קיבוץ בחן.
 

אל כרמי בראיון: אני יודע שמנסים להרוג אותי ואינני מפחד

אל כרמי התראיין בחודש אוגוסט האחרון לרשת ABC האמריקנית ואמר כי הוא יודע שמנסים להרוג אותו, אולם הוא לא מפחד.

"אני זהיר, וזז כל הזמן ממקום למקום, אינני רוצה לעשות את הטעות שעשו פעילים אחרים לפני" אמר אל כרמי והוסיף: "לישראלים יש שיטות מאוד מתוחכמות לנסות ולחסל פעילים", כדבריו.

 

ידיעות נוספות

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by