בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: קיים מידע על קשר בין איראן לספינת הנשק 
 
 
חדשות נענע 

עיתון הוושינגטון טיימס: סוכנות הביון האמריקנית סייעה בתפיסת ספינת הנשק; ישראל פנתה בחודש שעבר ל-CIA בבקשת סיוע בתפיסת הספינה; אל-חיאת: הממשל מתכוון "לטפל" גם בחיזבאללה; משלחת צבאית ישראלית שוהה בימים אלו באירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בידי ארצות הברית קיים מידע המקשר את איראן ואת ארגון החיזבאללה לספינה שניסתה להבריח נשק לרשות הפלסטינית, כך מדווח העיתון הערבי "אל חייאת". לטענת העיתון, לארה"ב מידע המצביע על עמאד מורניה, ראש מנגנון פיגועי חו"ל של חיזבאללה, כמעורב במבצע.

העיתון מדווח כי גורמים ברשות ובארגון הפתח חידשו לאחרונה את קשריהם עם ארגון החיזבאללה. מקורות אמריקאיים ציינו כי "העמדה האמריקאית כלפי החיזבאללה נקבעה על ידי דרגים גבוהים בבית הלבן" ויש להתייחס אליה ברצינות.

אתמול ביקרו בסוריה ובלבנון משלחת של חברי קונגרס אמריקניים שקראו לשתי הממשלות לפעול נגד ארגון החיזבאללה.

משלחת צבאית ישראלית שוהה בימים אלו באירופה כדי למסור לראשי הממשל האירופי מידע המצביע על מעורבות הרשות הפלסטינית באניית הנשק. תחנתם הראשונה באירופה היתה פאריס.

 

סוכנות הביון האמריקנית סייעה בתפיסת הספינה

סוכנויות הביון האמריקניות עזרו לישראל לתפוס את ספינת הנשק קארין A, כך מדווח היום העיתון "וושינגטון טיימס".

העיתון מצטט גורמים בכירים במודיעין האמריקני שטוענים כי ישראל פנתה ל- CIA בחודש שעבר בבקשה לעזרה באיתור כלי שיט הנושא 50 טונות של כלי נשק, שמיועדים, ככל הנראה, לרשות הפלסטינית.

על פי הדיווח, סוכנויות הביון השתמשו במגוון אמצעים טכנולוגיים והצליחו, בסופו של דבר, לזהות את הספינה ליד האי קיש, כ- 15 קילומטרים מהחוף האיראני. אתמול הכחישה איראן כל קשר לרשות הפלסטינית וקראה לחקירה נגד ישראל בשל טענותיה כי איראן מעורבת בניסיון הברחת הנשק.

בתוך כך, הצי השישי מדווח היום כי דמוך לסיציליה נבדקה ספינה אשר נשאה את דגל טונגה, בדומה לספינה קארין A. החיילים בדקו את הספינה, אולם לא נמצאו בה פריטים חשודים.

מקורות ישראלים טוענים כי כלי הנשק הועמסו על הספינה בלילה שבין 11 ל-12 בדצמבר, בעזרת אנשים מארגון החיזבאללה.

ביום ראשון טען שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, כי "עתה התברר בוודאות שיו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, מעורב אישית בהברחת הנשק שנמצא על האוניה". לטענתו, מספר אנשים בהנהגת הרשות
הפלשתינית ובאיראן היו אחראיים לארגון הברחת הנשק.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by