בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מודה כי עובדיה היטו תוצאות סקר מקוון 
 
 
עידו קינן, חדשות נענ

תוצאות הסקר אודות שירותי רשת התהפכו, מהובלה של המתחרה לניצחון מיקרוסופט בנוקאאוט; דובר החברה: מדובר בפעולה עצמאית של עובדים נלהבים, להם תובהר חומרת העניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר דיווח אתר ZDNet UK, שסקר שערך הוטה על ידי גולשים מחברת מיקרוסופט. בתגובה לפניית חדשות נענע, מודה מיקרוסופט כי עובדים שלה היטו את תוצאות הסקר, ומבטיחה להבהיר להם את חומרת התקרית, כדי שזו לא תישנה.
 
הסקר של ZDNet UK נועד לבדוק, איזו משתי פלטפורמות שירותי רשת (Web Services) - דוט נט של מיקרוסופט או ג`אווה - יותר פופולרית בקרב גולשי האתר. ב-21 בדצמבר, פורסמו ב-ZDNet UK תוצאות הביניים, שנתנו יתרון משמעותי לג`אווה - למעלה מחמישים אחוז מהמצביעים בחרו בה, לעומת 21.5 אחוז שבחרו בדוט נט. ימים ספורים לאחר פרסום התוצאות, התהפך הגלגל: דוט נט זכתה ב-74.7 אחוז מהקולות, לעומת 16.1 לג`אווה.
 
ZDNet האשים את עובדי מיקרוסופט בהטיית הסקר. בין השאר, טען האתר כי הופץ אימייל בין עובדי החברה, הקורא להם להצביע, וכי מספר עובדים אף כתבו סקריפטים, שיצביעו מספר רב של פעמים באופן אוטומטי. עם זאת, לא פורסמה באתר תגובת מיקרוסופט.
 
 
פנינו לדובר מיקרוסופט בארה"ב, שמסר לנו כי החברה מודעת לכך, שעובדיה הצביעו בהמוניהם בניסיון להטות את תוצאות הסקר. "אנחנו עושים כל מאמץ לזהות את המעורבים במטרה להבטיח שהם יבינו את חומרת הנושא, וכי התקרית לא תחזור על עצמה", מסר הדובר. לדבריו, מדובר ביחידים נלהבים, שפעלו על דעת עצמם מתוך שיקול דעת מוטעה.
 
עם זאת, התעקש הדובר שחברת מיקרוסופט לא מעודדת את עובדיה להצביע בסקרים או להגיב על כתבות אודות החברה. "אנחנו מעריכים את הגאווה של העובדים במוצרינו, אבל לא מקבלים כל ניסיון לשנות את התוצאות של סקר ZDNet. דוט נט היא פלטפורמה נפלאה, ויכולה לעמוד בפני עצמה".
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by