בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות תעופה אמריקאיות מעודדות שימוש בכרטיסי טיסה וירטואליים 
 
 
חדשות נענע

אמריקה ווסט הצטרפה לשלוש חברות תעופה גדולות, שכבר גובות תשלום נוסף על כרטיסי נייר; אחת החברות מעריכה, כי בתוך שלוש שנים תחדל להנפיק כרטיסי נייר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר הצטרפה אמריקה ווסט ל-3 חברות תעופה גדולות, שכבר גובות תשלום נוסף עבור כרטיסים מנייר. מטרת התשלום, לפי USA Today, היא לעודד נוסעים לעבור ל-e-tickets, כרטיסים וירטואליים שחוסכים לחברות התעופה כסף רב.
 
אמריקה ווסט הודיעה כי תגבה 10 דולר עבור רוב כרטיסי הנייר שלה. החברה מאפשרת לקנות כרטיסים וירטואליים לכל טיסותיה, וכיום 80 אחוז מלקוחותיה משתמשים בהם. החברה מצטרפת לאמריקן איירליינס, קונטיננטל איירלינס ואלסקה איירליינס, שכבר גובות תשלום כזה.
 
כיום, רוב חברות התעופה הגדולות מנפיקות בין 50 ל-85 אחוז כרטיסים וירטואליים. חברת המחקר פורסטר מעריכה, כי בשנה הבאה בין 70 ל-80 אחוז מכלל כרטיסי הטיסה בארה"ב יהיו וירטואליים. סגן נשיא נורת`ווסט איירליינס, אל לנזה, מעריך שבתוך שלוש שנים, תפסיק החברה לחלוטין הנפקת כרטיסי נייר.
 
 
הכרטיסים הווירטואליים קיימים רק על מחשבי חברות התעופה, מה שחוסך להן כסף על הדפסה, הפצה, אחסון וטיפול בכרטיסים. אחת החברות מעריכה, שהיא חוסכת כך כשני דולר לכרטיס, סכום לא קטן.
 
מצד שני, יש מספר לא מבוטל של בעיות בכרטיסים הווירטואליים, ביניהן אי תאימות בין מערכות המחשוב של החברות השונות, ביטולי טיסות שמחייבים הדפסת כרטיס לשם המרתו אצל חברה אחרת, ובעיות בשדות תעופה במדינות זרות, שבחלקן כרטיס מודפס הוא הדרך היחידה לקבל טיסה במקרה של תקלה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by