בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן: שוחרר ממאסר יהודי שהואשם בריגול לטובת ישראל 
 
 
חדשות  נענע

איראן: חוק לשיפוט מנהיגים ישראלים מסמיך את בתי המשפט האיראניים לשמש גם כבתי דין מיוחדים, "שבהם יוכלו לשפוט פושעי מלחמה זרים ובייחוד מנהיגים ישראלים"; נשיא איראן חנן חבר פרלמנט שנעצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היהודי פאראמארז קאשי, שהועמד לדין באשמת ריגול לטובת ישראל, שוחרר היום (רביעי) ממאסר.

בתחילה גזר בית המשפט על קאשי חמש שנות מאסר, אולם לאחר הערעור קוצר עונשו לשלוש שנים. בכלא באיראן נותרו 8 יהודים שנדונו ל-4 עד 13 שנות מאסר.

בתוך כך, הבוקר קיבל הפרלמנט האיראני בקריאה ראשונה חוק המסמיך את בתי המשפט האיראניים לשמש גם כבתי דין מיוחדים, "שבהם יוכלו לשפוט פושעי מלחמה זרים ובייחוד מנהיגים ישראלים", ככתוב בהצעת החוק.

הודעת הפרלמנט האיראני מתארת את ישראל כ"מדינת טרור" וקובעת כי בראש המבוקשים למשפט כזה עומד ראש הממשלה, אריאל שרון.

את החוק יזם חבר הפרלמנט האיראני, עלי אכבר מוחתאשמי, שהיה אחד ממקימי ארגון החיזבאללה.

 
אתמול התערב נשיא איראן, האייטולה עלי חמינאי, כדי לפתור את הסכסוך בין מערכת בתי המשפט השמרנית לבין הרפורמיסטים. הוא חנן את חבר הפרלמנט שנעצר, אחר שיו"ר הבית איים בחרם.

חוסיין לוקמניאן, נמצא אשם בהטחת האשמות כלפי מערכת המשפט השמרנית, והפך להיות חבר הפרלמנט הראשון שנאסר מהפרלמנט בן 20 השנה באיראן. המשטרה העבירה אותו לאחד מבתי הכלא השמורים והקשים ביותר במדינה.

הסכסוך הוא ההתפחות האחרונה במאבק בין השמרנים במדינה ומערכת המשפט שנמצאת תחת שליטתם לבין הנשיא מוחמד חתאמי והפרלמנט שמתלונן על מחסור במסכויות.

חתאמי, שנבחר בשנת 1997 ונבחר שוב לאחרונה, מוגבל על ידי כוחם של השמרנים במדינה, ומבקריו טוענים כי תוכנית הרפורמות שלו קורקעה על ידי השמרנים.

 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by