בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ריצ'רד ריד כופר בהאשמות נגדו 
 
 
חדשות נענע 

המחבל שניסה לפוצץ את טיסת אמריקנן איירליינס עם חומר נפץ בנעליו עומד למשפט על נסיון לביצוע רצח ושימוש בנשק להשמדה המונית; ארה"ב: בוטל כתב אישום נגד חשוד בסיוע לחוטפי המטוסים של ה-11 בספטמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ריצ`רד ריד, האזרח הבריטי שמואשם בניסיון לפוצץ את מטוס חברת התעופה "אמריקן איירליינס" באמצעות חומר נפץ אותו הטמין בנעליו, כפר היום (שבת) באשמה המיוחסת לו בבית המשפט במסצ`וסטס.

התביעה האשימה את ריד בתשעה סעיפי אישום, בהם ניסיון לרצח וניסיון להפעלת נשק להשמדה המונית.

מוקדם יותר דיווח המגזין "וול סטריט ג`ורנל", כי האף.בי.איי בודק נתונים, לפיהם תאמו נסיעותיו של פעיל ארגון אל-קעידה, האח עבדול ראאף, את נסיעותיו של ריד.

העיתון מצטט מקור בביון האמריקני שטען כי ייתכן שעבדול ראאף הוא רייד. מקור במודיעין הישראלי אמר כי ישראל "בטוחה" שרייד נשלח אליה כדי למצוא מטרות אפשריות, בעיקר במקומות הומי אדם בת"א, כמו תחנת הרכבת והכותל.

עוד מדווח העיתון, כי קבצים שנמצאו במחשבי בכירים בארגון אל-קעידה מבשרים על הפיצוץ במגדלי התאומים, ומפרטים על ניסיון הפיצוץ במטוס אמריקן אירליינס.

על פי הדיווח, כמה שבועות לפני ההתקפה ב- 11 בספטמבר קיבלו מנהיגי אל-קעידה דיווח, האומר כי קיימות "הזדמנויות טובות במיוחד" לביצוע פיגועי טרור בישראל ובמצרים. הדיווח הציע לפגוע במגדלים גבוהים ובבניינים.
 

בוטלה התביעה כנגד הסטודנט המצרי שהחזיק במשדר רדיו

ביום חמישי מסרה ממשלת בריטניה כי עצרה בעיר לסטר שמונה מוסלמים החשודים בפעילות טרור; בין היתר נחשדת האפשרות כי התכוונו לבצע פיגוע בשדה התעופה היתרו
 
משרד התובע המחוזי בניו יורק החליט אמש לבטל את כתב האישום שהוגש נגד הסטודנט המצרי, עבדאללה חיג`אזי (30), שנחשד בסיוע לטייסים שחטפו את המטוסים שהתרסקו לתוך מגדלי התאומים בניו יורק, כך מסר דובר משרד התובע הכללי.

חיג`אזי נחשד כי שיקר לחוקרים הפדרליים בנוגע למכשיר קשר למטוסים שנמצא בחדרו במלון, סמוך לבנייני התאומים. אולם בשבוע האחרון הודה אורח אחר במלון כי המכשיר היה שייך לו.

 
 

ג'ון ווקר מואשם בניסיון לרצח אמריקנים

ג`ון ווקר. צפוי לקבל מאסר עולם (מתוך אתר ה- CNN )
 ג`ון ווקר. צפוי לקבל מאסר עולם (מתוך אתר ה- CNN )   
ג`ון ווקר לינד (20), שלחם בשורות הטאליבן באפגניסטאן, הואשם אמש בקונספירציה לרציחת אזרחים אמריקנים. אם יורשע הוא צפוי לקבל מאסר עולם.

לאחר שבועות של התלבטויות, החליט ממשל בוש שלא להעמיד את ווקר לדין במשפט צבאי, או להאשים אותו בבגידה, אישום שיכול היה לגרור גזר דין מוות.
 
התובע הכללי האמריקני, ג`ון אשקרופט, אמר כי ווקר הודה במהלך חקירות ה-FBI כי נפגש עם אוסמה בן לאדן, וידע כי בן לאדן הורה על פיגועי ה-11 בספטמבר בארה"ב.

"הוא בחר להתחבר עם פאנטיים, ונאמנותו לטרוריסטים הללו מעולם לא נפגעה", אמר אשקרופט והוסיף: הטרוריסטים לא הכריחו את ווקר להצטרף אליהם, הוא בחר לעשות זאת", כדבריו.

לדברי אשקרופט, ווקר ידע בתחילת יוני על תכניותיו של בן לאדן לשלוח אנשים לארה"ב כדי שיבצעו פיגועי התאבדות.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by