בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות מחשבים נישאים נעלמו ממשרדי ממשלה בריטיים בשנים האחרונות 
 
 
חדשות נענע

600 מחשבים נעלמו ממשרד ההגנה, חלקם עם חומר מסווג; חבר הפרלמנט הבריטי: חלק מהגניבות מתבצעות על ידי עובדי המשרדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
1354 מחשבים נישאים בבעלות ממשלת בריטניה אבדו או נגנבו בחמש השנים האחרונות, מתוכם 600 ממשרד ההגנה הבריטי, כך מדווח ה-.BBC את הנתונים חשף חבר הפרלמנט פול בורסטאו (דמוקרטים), ולדבריו, ייתכן שהמספרים אף גדולים יותר.
 
בורסטאו השיג את המידע לאחר שקיבל מספר שאילתות כתובות בעניין מחברי הפרלמנט. מכיוון שהנתונים ניתנו על ידי המחלקות מרצון, ייתכן שהמספרים האמיתיים גדולים אף יותר, טוען בורסטאו. לדבריו, חלק מהגניבות מתבצעות על ידי עובדי המשרדים הממשלתיים. "למחלקות הללו יש מידע מודיעיני שעשוי להיות רגיש, ואני חושב שאפשר לעשות יותר כדי למנוע את הדבר", אמר ל-BBC.
 
דובר ממשרד ההגנה מסר בתגובה: "אנחנו לא מוכנים לדון בסידורי הביטחון בנוגע לגניבת מחשבים נישאים. כשמחשב נישא אובד או נגנב, אנו מודיעים מיד למשטרה ולרשויות המתאימות במשרד ההגנה". לדבריו, לא כל המחשבים שנעלמו הכילו חומר מסווג.
 
 
בשנת 2000 שכח קצין MI6, ה"מוסד" הבריטי, את מחשבו הנישא במונית, לאחר שהשתכר. מחשב של סוכן ה-MI5, שירות הביטחון הבריטי, נחטף לאחר שזה הניחו לרגע כדי לקנות כרטיס נסיעה. מחשבו הנישא של שר הכוחות המזוינים דאז, ג`ון ספלאר, נגנב מביתו באותה שנה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by