בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופר-עוגייה ב-Windows Media Player מאפשרת מעקב אחרי המשתמשים 
 
 
חדשות נענע

פירצת אבטחה בנגן המדיה מאפשרת לעקוב אחר משתמשים הגולשים באינטרנט; מיקרוסופט: הבעיה תוקנה; מומחה אבטחה: התיקון לא מוכר לרוב משתמשי התוכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פירצת אבטחה ב-Windows Media Player מאפשרת לעקוב אחר גולשים, כך מדווח אתר ניוזבייטס. יועץ האבטחה ריצ`רד מ. סמית` גילה שמספר הזיהוי, שמוצמד כברירת מחדל למחשב עם הפעלת הנגן, ניתן לקריאה על ידי אתרים אליהם גולש המשתמש. הוא מכנה את הפירצה SuperCookie, ("סופר-עוגיה").
 
בגלל פגם בתוכנה, ניתן לקרוא את המספר, שמאוכסן ב-registry של המחשב בו מותקנת התוכנה, באמצעות סקריפט ג`אווה פשוט, שאתרים יכולים להריץ ברגע שבעל המחשב גולש אליהם. סמית` מכנה את הפירצה "SuperCookie". "קוקי", עוגייה בעברית, הוא כינוי לקבצים הנשתלים על ידי האתרים במחשבי הגולשים, ומאפשרים לאסוף עליהם מידע.
 
ג`ונת`ן אשר, מנהל קבוצת מוצר בחטיבת מדיה דיגיטלית במיקרוסופט, אומר שהפירצה ידועה מזה זמן רב, והיא טופלה בעדכון לתוכנה ששוחרר באביב אשתקד. התיקון מאפשר למשתמשי התוכנה לשנות את הגדרות ברירת המחדל, כך שבכל פעם שהתוכנה נפתחת, יוצמד מספר אקראי ולא מספר קבוע.
 
 
סמית` טוען, שרוב משתמשי התוכנה לא מודעים לפתרון הזה, ומגדיר כמוגזם את הצורך לשנות את ההגדרות על מנת לטפל בבעיה, משום שרוב משתמשי התוכנה לא מבינים מספיק כדי לבצע את השינויים.
 
רוס קופר, "הרופא הראשי" ב-TruSecure, חברת ייעוץ ומידע בנושאי אבטחה, אמר שהמספר הייחודי עשוי לשמש בעתיד לשם זיהוי משתמש בעת רכישת קבצי מוזיקה. עם זאת, קופר אומר שהוא מצפה ממיקרוסופט לתת למשתמשי התוכנה קצת יותר שליטה על אילו אתרים יורשו לראות את המספר.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by