בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: יוזמה להטיל אחריות לפגמי תוכנה על היצרניות 
 
 
חדשות נענע

פאנל מומחים קורא להטיל אחריות חוקית לפגמים בתוכנות על יצרניות התוכנה; חבר קונגרס: הנושא כנראה יעלה לדיון בקונגרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר כינסה ה-National Academy of Science פאנל מכובד של מומחי טכנולוגיה, שאמרו כי על המחוקקים לשקול לבטל את הפטור שנותן החוק לחברות התוכנה מאחריות על נזקים, אחריות שיש, בין השאר, ליצרני רכב ומכשירים רפואיים, כך מדווח ה-LA Times.
 
נציג וירג`יניה בקונגרס, ריק באוצ`ר (דמוקרטים), אמר בתגובה לדיווח על מסקנות הפאנל, כי יצרניות תוכנה צריכות להיות מוחזקות אחראיות על כל פגם שיש בתוכנה, במיוחד אם הפגם מוביל לפריצה למחשבים. לדבריו, יש סיכוי טוב שהקונגרס יבחן את הנושא.
 
מיקרוסופט כבר התחילה לפעול בכיוון: היא החלה לספק תמיכה חינם בנושא וירוסים, הגבירה את הבדיקות שנועדו לאתר פרצות בתוכנותיה וכינסה קבוצת עבודה של התעשייה כדי לבחון איך יוצרים "מחשוב אמין".
 
 
"אנחנו רוצים להיות הכי טובים, ללא ספק וללא פרשנויות", אמר מנהל הבטחת האבטחה (security assurance) בחברה, סטיב ליפנר. לעומתו, מאשים ברוס שנאייר, מחברת Counterpane Internet Security: "מיקרוסופט מתייחסת לבעיות אבטחה כאל בעיות יחסי ציבור".
 
מספר התקלות ההולך וגדל מאיים על עסקיה של מיקרוסופט - מספר חברות כבר בחרו בתוכנות של חברות אחרות עקב בעיות אבטחה - ומעלה תהיות לגבי עתידה של החברה, אשר זקוקה לכל האמון שהיא יכולה לקבל לקראת המעבר לשירותים אינטראקטיביים מבוססי רשת, להם מיועדת פלטפורמת דוט-נט של החברה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by