בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תומכי דרעי מפגינים מחוץ לכלא מעשיהו 
 
 
חדשות נענע 

מביאים מחאה על סירוב ועדת השחרורים לקצר את מאסרו; אלי ישי: החלטה אומללה ובלתי אנושית; דרעי: חייב אדם לברך על הרעה כמו שהוא מברך על הטובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמאה מתומכיו של אריה דרעי מפגינים הערב (חמישי) סמוך לכלא מעשיהו, במחאה על סירובה של ועדת השחרורים לשחררו מהכלא.

התומכים הציבו רמקולים שמופנים אל תאו של דרעי בכלא ומשמיעים את שירו של בני אלבז: "כולנו מבקשים ממך סליחה אריה, שלא עמדנו לצדך".
 
דרעי, שבקשתו לשחרור מוקדם נדחתה היום, יבלה בבית הכלא שישה חודשים נוספים. פרקליטיו הודיעו כי יערערו על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

בהחלטתה אימצה ועדת השיחרורים את עמדת הפרקליטות, שהמליצה לא לשחרר את דרעי. הנימוקים להחלטה היו חומרת העבירות, האינטרס הציבורי, והחשש לפגיעה באמון הציבור במערכת המשפט. שיקול נוסף היה שדרעי עצמו לא הביע חרטה על מעשיו.

לאחר ששמע את ההחלטה אמר דרעי כי "חכמינו לימדו אותנו חייב אדם לברך את הטובה כשם שהוא מברך על הרעה". דרעי הוסיף כי "הנפגעים היחידים הם האישה והילדים, וההורים שלי והאחים שלי. אני מקווה שהקדוש ברוך הוא שנתן להם כוח כל השנה וחצי הזו, ימשיך לתת להם כוח כל התקופה שנשארה. אני אמשיך לעשות את שליחותי בבית הכלא, כמו שעשיתי עד היום". דרעי סירב לענות האם יערער על החלטת וועדת השחרורים.

אשתו של אריה, יפה דרעי, אמרה בראיון לגלי-צה"ל כי ההחלטה מבטאת את המשך הרדיפה אחרי בעלה: "הלכו איתו לאורך כל הדרך רק לחומרה ולא פעם אחת לקולה".

מחליפו של דרעי בהנהגת ש"ס, השר אלי ישי, אמר כי זוהי "החלטה אומללה ובלתי אנושית" המנוגדת לחוקק שנחקק בכנסת המאפשר שחרור בתום ריצוי מחצית העונש. ישי הוסיף כי הורה ליועציו המשפטיים לערער על ההחלטה לבג"ץ.

פעילי דרעי הביעו בצהריים זעם בעקבות ההחלטה והודיעו כי יחדשו בקרוב את פעולות המחאה, סמוך לכלא מעשיהו.

אתמול הבהירה פרקליטות המדינה כי היא אינה מתנגדת לשחרר את דרעי בתום שני שלישים מתקופת המעצר. הוועדה התכנסה ביום חמישי שעבר כדי לדון בהחלטה, אולם ההכרעה נדחתה בשבוע בשל בקשתו של אריה דרעי, המייצג את עצמו, להציג בפני הוועדה מסמכים כתובים.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום דתיים חילוניים בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by