בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרי מחשב ישחזרו אימיילים שנמחקו בפרשת אנרון 
 
 
חדשות נענע

חברת ראיית החשבון של אנרון הודתה, כי עובדיה מחקו אימיילים הנוגעים לפרשת התמוטטות החברה; החוקרים ינסו לשחזר את האימיילים ממחשבי החברה ומקלטות גיבוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרי מחשבים נקראו לשחזר אלפי אימיילים, שנוגעים לחברת אנרון ואשר נמחקו על ידי חברת ראיית החשבון שלה, ארת`ור אנדרסן LLP, כך מדווחת סוכנות .AP אנרון הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בחודש דצמבר, ומשרד המשפטים האמריקאי מנהל נגדה חקירה פלילית בחשד להונאה חשבונאית.
 
חוקרי המחשבים מיהרו לתפוס כוננים קשיחים וקלטות גיבוי של אנדרסן, במטרה לבדוק מי ידע על הבעיות בחברה לפני שהתפרסמו. "אם המידע היה שם, לעיתים נדירות לא תמצא שום סימן לכך, וככל שאתה יותר קרוב לזמן שבו זה קרה, גדל הסיכוי לשחזר את הנתונים", אמר ג`ף בדסר מ-.Internet Crimes Group מידע שנמחק אומנם לא מופיע בפני משתמש המחשב, אך לעיתים קרובות הוא קיים במחשב, עד שמידע חדש שנשמר תופס את כל המקום הפנוי, ומוחק אותו סופית.
 
תוכנת לוטוס נוטס, למשל, מאפשרת למקבל האימייל גישה מוגבלת בלבד לשרת, כך שגם כשהוא מוחק את האימייל, אין לו אפשרות לבדוק אם האימייל הושמד סופית. ב-Internet Crimes Group הצליחו בעבר לשחזר אימיילים של לוטוס נוטס, שמונה חודשים לאחר שנמחקו. סביר להניח, אם כן, שהאימיילים של אנרון ישוחזרו: לפי אנדרסן, עובדיו החלו למחוק אימיילים בסוף אוקטובר, וידוע כי החברה השתמשה בלוטוס נוטס.
 
 
מקור נוסף למידע שנמחק הוא קלטות גיבוי. חברות רבות מבצעות גיבויים תכופים של מערכות המחשוב שלהן, כדי שתוכלנה לשחזר מידע עסקי וקבצים חשובים במקרה של מחיקה או פגיעה פיזית במחשבי החברה. החוקרים מתכוונים לחפש בדיוק את זה: קבצים שנמחקו מהמחשבים אבל נשמרו בקלטות הגיבוי.
 
עוד ניתן למצוא מידע במחשבים אישיים של עובדים. לפי ג`ואן פלדמן מחברת Computer Forensics ("זיהוי פלילי של מחשבים"), ניתן לעיתים לשחזר אימיילים ממחשב אישי, אם משתמש המחשב קרא את האימייל על המחשב, אפילו אם לא הוריד אותו למחשב.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by