בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: ארוחות משפחתיות מועילות לבריאות הנפש 

מחקר: ארוחות משפחתיות מועילות לבריאות הנפש

 
 
חדשות נענע 

צעירים שנתמכו בשירותים פסיכולוגים השתתפו בפחות מ-5 ארוחות משפחתיות בממוצע בשבוע, בהשוואה לצעירים שהוגדרו כ'בריאים בנפשם' אשר בילו 6 פעמים בשבוע עם בני המשפחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בילוי זמן איכות בחברת המשפחה עשוי להועיל לבריאות הנפשית בקרב בני נוער - כך מגלה מחקר שתוצאותיו מתפרסמות היום (חמישי) בבריטניה.
 

המחקר, שנערך בספרד, מגלה כי צעירים שנתמכו בשירותים פסיכולוגים השתתפו בפחות מחמש ארוחות משפחתיות בממוצע בשבוע, בהשוואה לצעירים שהוגדרו כ`בריאים בנפשם` אשר בילו שש פעמים בשבוע עם בני משפחתם.

המחקר, המתפרסם בירחון Epidemiology and Community Health, נערך בקרב 259 צעירים המתגוררים עם הוריהם, כאשר 82 מהם הסתייעו בשירות הפסיכולוגי הציבורי, וחרדות ודיכאון היו תלונותיהם העיקריות.

"ארוחות משפחתיות על בסיס יומי מהוות גורם מלכד המעודד בריאות נפשית בקרב בני נוער", כך קובע המחקר.

עוד מתברר כי הצעירים שאובחנו כ`בריאים בנפשם` הינם בעלי נטייה רבה יותר ליטול חלק באירועים משפחתיים, חגיגות וטיולים ופעילויות נוספות. בכל אופן, שתי הקבוצות, מתברר, מבלות זמן זהה מול הטלוויזיה.

בשתי קבוצות המחקר דיווחו הנשאלים על אהבה שהם חשים בקרב המשפחה, אולם עם זאת, אלו הלוקים בבעיות נפשיות נוטים להעריך כי משפחתם הינה בעלת תפקודים לקויים.

רק אחד מתוך חמישה נשאלים הלוקים בנפשם דיווח סיפוק מתמיכת הקרובים לו, וגם זאת רק לעתים נדירות. זאת בהשוואה לפחות משבעה אחוז מן הנשאלים בקבוצת הנשאלים המוגדרים כבריאים.

יצוין כי נתונים כמו רמת ההשכלה של הורים, מעמדם התעסוקתי וגודל המשפחה, אשר עשויים לשפיע על תוצאות המחקר, הינם זהים בשתי הקבוצות.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום עשרים ומשהו בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by