בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מושארף: עשיתי את שלי כעת על הודו לפעול 
 
 
חדשות נענע 

פאוול: הודו ופקיסטאן מתקדמות לקראת מו"מ; הגיע בתום ביקורו באפגניסטאן; גם אתמול נמשכו חילופי האש בחבל קשמיר: שלושה בדלנים נהרגו; בנוסף: הרוג ו-8 פצועים בפיגוע בקשמיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חילופי אש נרשמו גם הלילה והבוקר (שבת) לאורך הגבול בין הודו לפקיסטן באזור מחוז פונג`אב.

אמש אמר נשיא פקיסטן פרבז מושארף, כי הוא פעל בעת האחרונה רבות למען השגת שקט בין ארצו לבין הודו, וכעת הזמן שהממשל ההודי יקדם את השגת השלום בין המדינות.

"אני חושב שפעלתי באופן נחרץ למען השגת שלום, וכעת תורו של ראש ממשלת הודו לנקוט ביוזמות שלום", אמר מושארף בראיון לרשת הטלוויזיה CNN.

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, עזב היום את נפאל, בדרכו לטוקיו בירת יפן, שם ישתתף בוועידה שתעסוק בשיקומה של אפגניסטן.

ביקורו של פאוול בנפאל היה הביקור הראשון של מזכיר מדינה אמריקני בממלכה בשלושת העשורים האחרונים.
 

פאוול: אני מאמין שישנו פתרון של שלום

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, נועד אתמול עם ראש ממשלת הודו, אטאל ביהארי ואג`פאי. בתום הפגישה אמר פאוול כי הוא מאמין שקיים פתרון של שלום לעימות הצבאי בין הודו ופקיסטאן.

פאוול ציין כי הוא "מעודד מאוד" מהפגישה עם ואג`פאי וכי הודו ופקיסטאן עלו על מסלול לקראת חידוש הדיאלוג ביניהן, אולם על פקיסטאן להוסיף ולפעול לפני שהדבר יתאפשר.
 
כזכור, הגיע פאוול לביקור רשמי בהודו בניסיון להביא לפשרה בעימות המתגבר בינה לבין פקיסטאן ולסייע בקידום תהליך המדיני בין שתי היריבות הגרעיניות.

לפני פגישתו עם ואג`פאי, אמר פאוול כי מטרתו העליונה היא להשיג יציבות באיזור, ולא דווקא נסיגת כוחות. פאוול ציין כי הוא מייחס חשיבות רבה למו``מ הישיר, ללא תיווך אמריקני.

יצוין כי היערכות צבאות שני המדינות מצדי הגבול היא הגדולה ביותר מאז שנת 1974, אז זכו הודו ופקיסטאן בעצמאות, וכמעט מיליון בני אדם הוצבו סמוך לגבול.
 
 
פאוול הגיע לבירה ניו דלהי בתום ביקורו באפגניסטאן, שם הכריז כי "ארה"ב מחויבת לעשות כל שביכולתה על מנת להמשיך לסייע לאפגניסטן גם בעת המשבר הקשה בו היא מצויה כיום".

כזכור, שתי השכנות הגרעיניות נמצאות בעימות מזה כעשור, אולם לאחרונה, לאחר הפיגוע בבניין הפרלמנט ההודי בניו-דלהי חלה הידרדרות דרמטית ביחסים בין השתיים, שהובילה אף לאיומים הדדיים בשימוש בנשק גרעיני.

גם במהלך ביקורו של פאוול באיזור נמשכו האירועים האלימים: אדם אחד נהרג ושמונה נפצעו בפיצוץ מטען בשוק בחבל קשמיר שבגבול הודו לפקיסטאן. גם חילופי האש באיזור נמשכו שלושה בדלנים שככל הנראה משתייכים לפלג שהוצא בעבר מחוץ לחוק ע``י הנשיא מושארף נהרגו.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by