בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה מפלה בנות בלימודי מחשבים 
 
 
חדשות נענע

בכנס ממשלתי נטען, כי תוכנית הלימודים מפלה בנות לרעה בתחום ה-IT; רק חמישית ממקצועני ה-IT הן נשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית הלימוד הלאומית של בריטניה מפלה נגד בנות בתחום טכנולוגיית המידע (IT), מאשימות מספר משתתפות בכנס "נשים ב-IT", שאירחו מחלקת המסחר והתעשייה והמחלקה לחינוך וכישורים (DfES). אתר ZDNet UK מדווח, כי הועלתה דרישה לשינוי בתוכנית הלימודים, על מנת לשנות את יחסן השלילי של בנות למשרות בתחום ה-IT.
 
אינז וור, מורה לכישורים מתקדמים בביה"ס קינג אדמונד, טענה כי בתוכנית הלימודים לא מוקצות די שעות לשיעורי טכנולוגית מידע ותקשורת (ICT). עקב כך, מקצים בתי הספר לשיעורים אלה מורים שאינם מתאימים ללמד את הנושא, ואלו לא מוודאים, שבנים ובנות מקבלים זמן עבודה שווה על המחשבים בכיתה. עוד אמרה וור, כי שיטת הלימוד, בה נדחפים התלמידים להישגיות מבלי שיוסברו להם היתרונות המעשיים של כישורי מחשב, לא מתאימה לבנות.
 
לדברי השרה לענייני נשים, פטרישיה היואיט, רק רבע מבוגרי מדעי המחשב הן נשים, ורק 20 אחוז מהעובדים המקצועיים בתחום ה-IT הן נשים. "אנחנו צריכים לוודא, שלבתי ספר יהיו הכלים והמורים המתאימים לעזור לבנות להתפתח בתחום ה-IT", אמרה היואיט.
 
 
אליזבת` מוריי מה-DfES הסכימה שיש לבחון את תוכנית הלימודים באופן קבוע, אולם הדגישה שחשוב לשמור על עקביות, ולא לבצע בתוכנית שינויים תכופים.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by