בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוננות ביטחונית גבוהה בעקבות התראות על פיגועים 
 
 
חדשות נענע 

בן אליעזר: ישראל שומרת לעצמה את זכות התגובה; מופז: היו התרעות - לא נקודתיות; לשכת רה"מ: ישראל תלמד הפלסטינים לקח שלא ישכחו; בארה"ב מגנים בחריפות את הפיגוע הלילה בחדרה; זיני: יש להעריך המצב מחדש לפני חזרתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה נערכת הבוקר (שישי) בכוחות מתוגברים בכל רחבי הארץ, בעיקר לאורך קו התפר בשרון ובצפון, ובכניסות לערים ובמרכזן מחשש לפיגועים נוספים.
מחסומים נפרסו לאורך קו התפר ובמשטרה הוכרזה רמת כוננות גבוהה. זאת לאחר הפיגוע הרצחני הלילה בחדרה.

לדברי הרמטכ``ל, רב אלוף שאול מופז, היו התרעות לאפשרות של פיגוע אולם הן לא היו ספציפיות. לדבריו נעשה כל מאמץ על מנת לסכל כל פיגועים בעתיד ולמצוא את האחראים לפיגוע הלילה בחדרה.
 

לשכת רה"מ: ישראל תלמד הפלסטינים לקח

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אומר הבוקר כי ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגנה עצמית וכי תגיב בכל דרך ובמועד המתאים. בהתייחס לקשר שבין הפיגועים האחרונים לפגיעה השבוע בראש התנזים בטול כרם, ראיד אל כרמי, אמר שר הביטחון כי עוד לפני הפגיעה בו היו ידיעות על עשרות מחבלים מתאבדים ומכוניות תופת. כמו כן, בן אליעזר אישר כי המחבל שביצע הלילה את הפיגוע בחדרה היה איש תנזים.

גורמים מדיניים אומרים הבוקר כי האחריות על הפיגוע מוטלת על יאסר ערפאת וכי ישראל תגיב. עם זאת, טרם נקבע מועד לכינוס הקבינט או המטבחון שבו יישקלו דרכי התגובה הנוספות לפיגוע, מעבר לפעולות הצבאיות הבוקר בשטחים.

בהודעת לשכת הממשלה הלילה נאמר כי ישראל תלמד את הפלסטינים לקח שלא ישכחו. לדברי שר המשטרה עוזי לנדאו, יש לפעול נגד ראש הרשות ערפאת כפי שהאמריקנים פועלים נגד בן לאדן. לדברי לנדאו, "כל מי שמנסה לקשור כתרים לערפאת, כאילו יש עם מי לדבר, כאילו לפנינו בני אדם, שוב קיבל כאן הוכוחות. בטרור הזה צריך להלחם כל הזמן. זאת מלחמה".

לדברי הרמטכ``ל, רב-אלוף שאול מופז, שנועד הלילה בוושינגטון עם השליח האמריקני לאיזור, אנתוני זיני, הפיגוע הלילה מהווה הוכחה נוספת לכך שהרשות נגועה בטרור, וכי עד שתילחם בארגונים הקיצוניים אין טעם בהגעתו של זיני לאזור.

לדברי מופז, מדובר קודם כל בהחלטה אסטרטגית פלסטינית: "הרשות הפלסטינית לא שינתה את דרכה והיא לא עושה פעילות כנגד הטרור. אנחנו לא מזהים, לא כוונה, לא מאמצים ולא תוצאות".

במקביל, אמר השליח האמריקני לאיזור, אנתוני זיני, כי רק אחרי שמזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוואל, ישוב מביקורו באסיה יוחלט על עתיד השליחות, ועם זאת הוסיף כי בכל מקרה יש להעריך את המצב לפני שניתן להחליט על המשך התיווך האמריקני ואופיו.
 

ארה"ב והאיחוד האירופי: גינוי חריף לפיגוע

מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול מגנה הבוקר את הפיגוע בחדרה. לדבריו, מדובר ב"רצח שאינו משיג דבר, מלבד הרג של חפים מפשע". פאוול ציין כי האלימות הזו ממחישה את הצורך למצוא דרך להתקדם לקראת הפסקת אש ולקראת יישום תוכנית מיטשל שתוביל בסופו של דבר להקמת מדינה פלסטינית.

בארצות הברית גינו הלילה בחריפות את הפיגוע בחדרה. בהודעת דובר מחלקת המדינה, גרגורי סוליבאן, נאמר כי הממשל חוזר ומבטא את תמיכתו במאבקה בטרור של ישראל ושולח תנחומים לקורבנות, למשפחות, לראש הממשלה שרון ולעם בישראל.

"לא יכולה להיות סובלנות כלפי אלה הפועלים נגד אינטרס העם הפלסטיני", נאמר בהודעת הדובר בוושינגטון, "כמנהיג הרשות הפלסטינית, אש``ף ופתח`, על היו``ר ערפאת לנקוט בצעדים מיידיים נגד האחראים למעשים אלה ולפעול נגד תשתית הטירור המאפשרת המשך פעילות הטירור".

בהודעת גינוי שפרסם הלילה משרד החוץ האמריקני נאמר כי יש לנקוט צעדים מיידיים נגד מבצעי פעולת הטרור המחרידה, לשון ההודעה.

שר החוץ הספרדי, ג`וזף פיקה, שמדינתו מחזיקה בנשיאות האיחוד האירופי אומר היום כי ארצו מגנה בתוקף את הפיגוע אמש בחדרה. לדברי פיקה, חשוב מאוד ללכוד את האחראים ולהעמידם לדין ואף הכרחי להמשיך במאמצי התיווך לשלום. פיקה גם קורא לישראל להימנע מפעולות שיביאו להתמוטטות כוללת של הרשות הפלסטינית.
 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by