בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגים בריטיים: 'השבויים בקובה חשים בטוב' 
 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר שבסוף השבוע התעורר החשש כי ארה"ב מענה את שבויי הטאליבאן ואל-קעאידה המוחזקים במחנה גואנטנמו שבקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושת האזרחים הבריטיים החשודים בחברות באל קעאידה ובטליבאן והמוחזקים בבסיס גואנטנמו שבקובה טוענים כי הם מקבלים יחס טוב - כך מדווחים היום (שני) נציגים בריטיים שפגשו אותם.
 
הנציגים הוסיפו כי מצבם הרפואי של השבויים הוא טוב, וכי ככל הנראה אינם סובלים התעללות.

כזכור, הנציגים נשלחו בסוף השבוע לבסיס, שבו מוחזקים כעת כ-150 אסירים, בעקבות הטענות שעלו ולפיהן עוברים אסירי אל-קאעידה והטליבאן המועברים למחנה השבויים `אקס-ריי` עינויים.

לדברי שר החוץ הבריטי, ג`ק סטרו, "על האסירים, לא חשוב מהי הגדרת מעמדם, לזכות בטיפול וביחס אנושי, על פי המקובל בחוק הבינלאומי".

כזכור, בסוף השבוע התפרסמו בתקשורת הבינלאומית ובערוצי הטלוויזיה תמונות שבהן נראים העצורים במחנה גואנטנמו בקובה כשהם כורעים על ברכיהם, לובשים כיסויי עיניים, מחממי אוזניים, מסכות מנתחים וכפפות גדולות. העצורים גם כבולים באזיקים בידיהם וברגליהם.

לדברי קצין הרפואה הראשי של הארגון לזכויות האדם, אמנסטי, ג`ים ווסט, התמונות מזכירות שיטות עינוי אשר היו נהוגות במזרח אירופה בשנות ה- 70.

מזכ``ל האו``ם, קופי אנאן, וארגונים לזכויות האדם הודיעו כי הם דורשים להעניק לאסירים מעמד של שבויי מלחמה עפ``י אמנת ז`נווה בעוד שארה"ב מגדירה אותם "לוחמים בלתי חוקיים, שניתן להעמידם לדין".

בנוסף, בצבא ארה``ב מדגישים כי הקבוצה שצולמה נחתה זמן קצר לפני כן בבסיס, והתמונות אינן מייצגות את חיי היום יום במחנה. לדברי הצבא, העצורים כבולים באזיקים רק כשהם נלקחים למקלחת או לבדיקה רפואית.
 

נציגי הצלב האדום תחקרו את השבויים

ביממה החולפת נפגשו נציגי הצלב האדום עם חלק מהעצורים השוהים בבסיס גואנטנמו. אמש אישר תת אלוף מייקל לנרט כי "נציגי הצלב האדום עורכים ראיונות. העצורים מגיעים אליהם מלווים בשומרים, אולם אז הם נשארים איתם ביחידות."

קבוצות זכויות האדם האשימו את וושינגטון כי היא מתייחסת לאסירים בחוסר אנושיות משום שהובאו כבולים וכשעיניהם מכוסות מאפגניסטאן, במטוסי תעבורה צבאיים.

יצויין כי זוהי הפעם הראשונה שהאמריקנים מאשרים לנציגים זרים לסייר במקום.

בתוך כך, בסוף השבוע הגיעו לבסיס הצי האמריקני 30 עצירים נוספים מאפגניסטן ומהפנטגון נמסר כי לא נרשמו תקלות בהעברות השבויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by