בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-100 הרוגים בהתפוצצות תחנת דלק בקונגו 
 
 
חדשות נענע 

התחנה שכנה בסמוך לאחד מזרמי הלבה, שהתקרר עד כדי לאפשר מעבר, אולם בנזין שנשפך עליו גרם, ככל הנראה, לבערה; עשרות פליטים הגיעו אליה כדי לבזוז דלק - ונהרגו בהתפוצצות העזה; עד ראיה: 'כל מי שהיה בתחנה לא הצליח להימלט'; חלק מהפליטים מהתפרצות הר הגעש חזרו לבתיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מניין ההרוגים בפיצוץ מיכלים בתחנת דלק בעיר גומה שבקונגו עלול להגיע למאה בני אדם, כך מדווחות הערב (שני) סוכנויות הידיעות.

עשרות אנשים לתחנת הדלק בניסיון לשאוב דלק ולגנוב אותו. התחנה ממוקמת על אחד מזרמי הלבה העיקריים שגלשו מהר ניראגונגו. הלבה אמנם התקררה דיה בכדי שאפשר יהיה לדרוך עליה, אולם ככל הנראה לא התקררה מספיק, ובנזין שנשפך עליה גרם להתפוצצות ולמותם של עשרות.
 
רוב רחובות העיר הוצפו בסלעים המותכים, ולא אפשרו מעבר (רויטרס)
 רוב רחובות העיר הוצפו בסלעים המותכים, ולא אפשרו מעבר (רויטרס)   

בסמוך לשעה 8:30 בבוקר (שעון קונגו) התפוצצה התחנה ברעם עז, וכדור אש ענק יצר ענן עשן שחור, שנשאר תלוי מעל העיר גם זמן רב אחר-כך. כל האנשים ששהו שבטח התחנה נהרגו בפיצוץ הראשוני. שתי נשים ושני ילדים נפצעו באורח קשה, ונלקחו לטיפול במרפאה מקומית.

קוהוקולו קאמבל, עד ראייה לאירוע, סיפר כי גברים ונשים שפכו בנזין ממיכלי דלק גדולים לתוך מיכלים קטנים יותר, כאשר חלק מהבנזין נשפך על הלבה וגרם לפיצוץ. "כל מי שהיה בתוך התחנה לא הספיק אפילו לברוח", סיפר קאמבל.

אחרי הפיצוץ הראשוני התפוצצו מיכלים נוספים בתחנה, ואולם באותה עת כבר לא היתה נפש חיה בסמוך.
 
אמש דווח כי אלפי פליטים שהוברחו מבתיהם בהתפרצות הר הגעש, החלו לשוב לבתיהם שבעיר - למרות שחלקה הגדול נחרב, ולמרות שזרם הלבה הלוהטת עדיין מכסה חלקים מהעיר.

חלק ניכר מחצי מיליון הפליטים שפינו את העיר עזבו את מחנות הפליטים שהקים האו"ם, וצעדו בחזרה אל העיר החרבה, גברים, נשים וילדים, כשהם נושאים את שארית חפציהם.

בנקודה מסויימת של הדרך, נאלצו הפליטים לרוץ, כדי להימנע מהלהט המחניק של הלבה המתקררת - אבל הדבר לא עצר את נחישותם לחזור לעיר. "אני מעדיף למות כאן, מאשר להישאר כפליט במחנה", אמר וואמוס מוביביה, סטודנט למנהל בתי-מלון.
 
 

רוצים לדבר על זה?

בטח רוצים. היכנסו לפורום שירותי חירום, וספרו מה דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by