בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון ימריא הערב מישראל חזרה לארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

נפגש עם רה"מ שרון, הנשיא קצב והערב גם עם השר בן אליעזר; עלה לביקור בקבר רבין והתקבל במקום בקריאות מחאה מצד אנשי ימין קיצוני; אמש קיבל תואר ד"ר כבוד מאוניברסיטת ת"א; קלינטון לישראל: שמרו על אופטימיות והמשיכו החתירה לשלום; לדבריו, ערפאת החמיץ הזדמנות היסטורית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון, יסיים הערב (שני) את ביקורו בישראל וישוב לארה``ב.

הערב נפגש קלינטון עם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר. קודם לכן נפגש קלינטון עם רה``מ שרון והנשיא קצב, ועלה לביקור בקברם של יצחק ולאה רבין ז"ל, שם המתינו לו מספר אנשי ימין קיצוני וקראו לעומתו קריאות מחאה.
 
בן אליעזר וקלינטון דנו בשאלה כיצד הגיע המו"מ המתקדם למצב של עימות. מלשכת בן אליעזר נמסר כי הוא אמר לקלינטון, שכעת חשוב ליצור דינמיקה חיובית של מו"מ שעשויה להוביל להסכם והוסיף: "הוכח כבר שאי אפשר להגיע להסכם שנקבע מראש כפי שהיה בקמפ-דייויד".

בתום פגישתו עם הנשיא קצב חזר קלינטון וציין כי ערפאת עשה טעות כשלא נעתר להצעות הישראליות וכי שנת 2000 היתה החמצה, לדבריו.

אחה``צ נשא הנשיא האמריקני לשעבר הרצאה באירוע של חברת ההיי-טק "נס". בתמורה להרצאה, שעסקה בנושא הגלובליזציה, ישולמו לקלינטון כ-150 אלף דול
 

קלינטון: אל תאבדו את התקווה


בנאום שנשא קלינטון אמש, בעת קבלת תואר דוקטור של כבוד מאוניברסיטת ת``א, אמר הנשיא לשעבר כי ערפאת "החמיץ הזדמנות היסטורית" לקבל הסכם לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני: "פרץ האלימות לאחר ועידת קמפ-דיוויד לא היה בלתי נמנע, והיה טעות של ערפאת".

הנשיא לשעבר הדגיש כי חייב להיות סוף לטרור. "ישראל אמר עשתה מאז 1993 צעדים רבים לקראת השלום, והחזרה הטראגית של פיגועי ההתאבדות לא תשנה את המציאות הבסיסית: לא יהיה ניצחון צבאי, ולא משנה כמה אנשים יהרגו הטרוריסטים".

"כולם רוצים שמדינה פלסטינית תקום, ומחירה צריך להיות הכרה של כל הערבים במדינת ישראל", אמר עוד קלינטון, והוסיף: "אולי זה לא נראה אפשרי כעת אבל יש לנו את הקווים של הסדר קבע טוב".

"אל תתייאשו, דרכו של האל נסתרות, ונס עוד יבוא", הוסיף קלינטון.
 
 

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by