בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: אין לנו זכות להמליך אדם אחר במקום ערפאת 
 
 
חדשות נענע 

שר הביטחון: ההנהגה הפלסטינית מאשימה את ערפאת, כי הוא מוביל את עמו לאסון; הממשלה דנה בגיבוש התגובה לפיגוע בחדרה; שר הביטחון: התרעות רבות על כוונות פיגוע; שרון יציג בקרוב תוכנית חדשה: ספירת שבעת ימי השקט -לאחר שהפלסטינים ינקטו צעדים ממשיים נגד תשתית הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אומר הערב (ראשון) כי ההנהגה הפלסטינית מאשימה את ערפאת שהוא מוביל את עמו לאסון.

"יש לנו בעיה עם ערפאת שלא מוכן להגמיש את עמדותיו וזה לא ישתנה בעתיד, אבל יתר ההנהגה הפלסטינית מדברת אחרת", אמר בן אליעזר.
 
בכנס מועצת מחוז תל אביב של מפלגת העבודה הדגיש בן אליעזר עם זאת כי לישראל אין זכות להמליך אדם אחר במקום ערפאת.
 

הממשלה דנה בגיבוש התגובה לפיגוע בחדרה


הממשלה דנה היום (ראשון) בישיבתה השבועית בגיבוש תגובה ישראלית לפיגוע באולם "ארמון דוד" בחדרה, בו נהרגו שישה ישראלים.

שר-הבטחון, בנימין בן-אליעזר, חזר הבוקר והזהיר כי בידי מערכת הבטחון "התרעות רבות וקשות" על כוונות ארגוני-הטרור לבצע פיגועים. לדבריו, גל הפיגועים האחרון החל עוד לפני חיסולו של ראש התנזים בטול-כארם, ראאד כרמי, למרות הטענה שמדובר בפיגועי נקמה.

גורמים במערכת הביטחון אמרים הבוקר כי פעולות צה"ל בסוף-השבוע בשטחים היא "רק תחילת התגובה הישראלית" לפיגוע. על פי הגורמים, התגובה תמשיך ותסלים, ותתמקד במטרות של הרשות ושל הפתח.

הדוברים המשיכו והזהירו כי בכירים בפתח צריכים לדעת שחייהם בסכנה, וכי גורלם עלול להיות כגורלו של ראאד כרמי, שחוסל בשבוע שעבר בטול כרם.
 
 

וילנאי: לחסל את המוטיבציה של ארגוני הטרור


השר מתן וילנאי, חבר הקבינט המדיני-בטחוני, אמר הבוקר כי יש לחסל את המוטיבציה של ארגוני הטרור, וכי פגיעה ישירה בערפאת היא אחת הדרכים האפשריות לעשות כן.

"הפגיעה, הן בתחנת השידור והן במסלול דהנייה, היא חלק מהמאבק בערפאת אישית", אמר וילנאי בראיון לגלי צה"ל; "ונועדה להגביל את צעדיו, להצר אותם, על מנת לפגוע בסמלים שלו - כל זה, כדי לחזור בסופו של דבר למו"מ".

השרה דליה איציק אמרה בראיון לתוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי שלמרות ההסתייגות הבינלאומית מערפאת תהיה זו טעות קשה לפגוע בו באופן אישי: "זאת שגיאה פאטלית. זה רק יאדיר ויפאר אותו
ויגדיל אותו. אני חושבת שזאת שגיאה נוראית ואני חושבת שאף אחד לא חושב על זה במושגים האלו".
 

שרון יציע לארה"ב: ספירת ימי השקט - רק אחרי תקיפת תשתית הטרור

תוכנית שתתמקד בצעדים, ולא בלוחות זמנים. שרון (רויטרס)
 תוכנית שתתמקד בצעדים, ולא בלוחות זמנים. שרון (רויטרס)   
בתוך כך, היום נודע כי בסוף השבוע שוחחו שר החוץ פרס ועמיתו היווני על הדרכים להביא להפסקת אש בין ישראל לפלסטינים; פפנדראו שוחח בעניין במקביל גם עם אבו-עלא; השיחות בוצעו ככל הנראה בידיעת האמריקנים ובעידודם.

עיתון "הארץ" דווח הבוקר, כי ראש הממשלה שרון יגיש בקרוב לארה"ב הצעה חדשה למערך צעדים, שיובילו את ישראל והרשות הפלסטינית לקראת יישום תוכנית טנט.

על פי ההצעה, ספירת שבעת ימי השקט תחל רק לאחר שהרשות תנקוט בפעולות נגד "תשתית הטרור" בשטחים.

מערך הצעדים החדש הוכן באגף התכנון בצה"ל, בראשות האלוף גיורא איילנד, על פי בקשתו של השליח האמריקני המיוחד, אנתוני זיני. עם תום ביקורו האחרון באיזור, הורה זיני לצדדים לגבש מתווה מוסכם להפסקת האש, על בסיס "מתווה דהנייה" שסוכם בין שר החוץ שמעון פרס ליו"ר הרשות ערפאת, בפגישתם בספטמבר האחרון.

על פי בקשתו של זיני, המסמך לא כולל לוחות זמנים, אלא התמקדות בפעולות לביצוע, המהוות "תחנות" בבחינת יישום התוכנית. לפיכך פירטו בישראל פעולות הנדרשות מהפלסטינים, שעיקרן לחימה בתשתית הטרור.

זיני עצמו נועד ביום חמישי עם הרמטכ"ל, המבקר בארה"ב, ומסר לו כי ההחלטה בדבר מועד שובו לישראל תתקבל רק בהמשך השבוע, אז ישוב מזכיר המדינה פאואל לארה"ב. כזכור, בסוף השבוע ביקש שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, כי ארה"ב תשוב ותשגר את זיני לאזור.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו כבר עכשיו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by