בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התאוששות שוק המחשבים האישיים עוד רחוקה 
 
 
חדשות נענע

חברות מחקר: ב-2001 היתה הירידה הראשונה במכירות מאז 1985; דל הצליחה להגדיל את חלקה בשוק בזכות מדיניות שיווק חכמה; יבמ ו-IDC צופות עלייה במכירות בשנה הקרובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרניות המחשבים הגדולות לא צופות התאוששות קרובה במכירות המחשבים האישיים, חוץ מדל, שהצליחה להעלות את המכירות על חשבון המתחרות, כך מדווחת סוכנות רויטרס. חברות המחקר מפגינות אופטימיות זהירה.
 
אחת הסיבות לירידה במכירות בשנה שעברה היא ההוצאות הנמוכות של חברות על טכנולוכגיה ברבעון הרביעי, כך על פי מיקרוסופט ויבמ, שלא צופות שינוי משמעותי בהוצאות הללו במחצית הראשונה של 2002, אולם תולות תקוות במחצית השנייה. בנוסף לביקוש הנמוך מצד חברות ברבעון הרביעי אשתקד, ספגו קומפאק ויבמ הפסדים עקב מלחמת מחירים ביניהן.
 
HP, יבמ וגייטוויי איבדו ברבעון הרביעי נתחים מהשוק לטובת דל (Dell), יצרנית המחשבים מספר אחת, שהצליחה לצמצם את המלאי ולהוריד מחירים בזכות מודל עסקי של מכירות ישירות לשוק הפרטי, דרך הטלפון ואתר האינטרנט שלה.
 
 
חברות המחקר גרטנר דאטהקווסט ו-IDC מסרו, כי מכירות המחשבים האישיים, שהגיעו ל-128 מיליון יחידות השנה, ירדו לראשונה מאז .1985 לפי חברות המחקר, המכירות עלו בשוק המשתמשים הפרטיים, בעוד בשוק החברות חלה ירידה. IDC צופה עלייה מתונה במכירות בשנה הנוכחית. גרטנר חוזה שברבעון הראשון תהיה ירידה של 4 אחוזים במכירות, ועלייה של 4 אחוזים בשוק הפרטי בכל השנה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום חומרה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by