בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וועדת הכנסת מעכבת את הטיפול בחוק ההסדרים 
 
 
חדשות נענע 

יו"ר וועדת הכנסת החליט לעצור לפי שעה את הטיפול בחוק, שאושר אמש בקריאה ראשונה; שר האוצר יחתום בשוויץ על הסכם ביטול כפל מס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר וועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, החליט היום (שלישי) להקפיא את הטיפול בחוק ההסדרים, שאושר אמש בקריאה ראשונה. לטענת ח"כ כץ, הפר שר האוצר, סילבן שלום, סיכום מוקדם לפיו יופרדו שלושת חוקי הגימלאים מהחוק המלא.

"התברר לי שהאוצר מתכחש לסיכום ולהתחייבות הזו. במקום לומר לי ביושר שחוק התרופות עולה יותר ממה שחשבו, אומרים לא סיכמנו ואני לא מוכן להיות מרומה", אמר כץ.

מוקדם יותר היום מתחו חברי כנסת במליאה ביקורת חריפה על שר האוצר שלום, שיצא היום לשוויץ לחתימה על הסכם ביטול כפל מס עם הממשל השוויצרי; הח"כים הביעו מורת רוח מכך ששלום שוהה בחו"ל שעה שהתקציב טרם אושר.

היום היו אמורים להחליט בכנסת באילו וועדות ידונו חוקי ההסדרים, אך כאמור הישיבה הסתיימה ללא החלטה בעניין.
 
הכנסת אישרה אמש בקריאה ראשונה את חוק ההסדרים; זאת לאחר ששלשום אישרה הממשלה את תקציב המדינה המתוקן לשנת 2002 על כל הקיצוצים שנכללו בו.

48 חברי כנסת הצביעו בעד; 24 נגד ושלושה חברי כנסת נמנעו. יהדות התורה והמפד"ל הצביע בעד, ואילו ש"ס החליטה להימנע. מספר חברי העבודה הצביעו נגד, זאת לטענתם עקב הפגיעה בסטודנטים ובתקציב התרבות.

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, הנחה את שרי הסיעה לא להגיע לישיבה, "היות ומדובר במצג שווא ובמשחק שתוצאותיו נקבעו מראש על-ידי משרד האוצר", כהגדרתו. ש"ס דרשה תיקון לקיצוצים בחוק משפחות מרובות ילדים, בקיצבאות הילדים והביטוח הלאומי, ובתקציבי משרדי שריה. רה"מ ושר האוצר סירבו להיעתר לדרישות, בשל עלותן הגבוהה.
 

 
 

הממשלה אישרה את מסגרת התקציב, עם מספר שינויים

סך כל הקיצוצים בתקציב הוא כ-6.15 מיליארד שקלים. רה"מ ושר האוצר הסכימו לפשרות של כ-900 מיליון שקלים בחוק הנגב ובחוק משפחות מרובות ילדים.

הפשרה תכוסה ע"י שני מסים חדשים: מס הכנסה גבוהה בסך אחוז אחד, שיוטל על המשתכרים למעלה מ-30 אלף שקלים בחודש; ומס של שלושים שקלים לחודש, שיוטל על מי שמחזיק טלפון סלולארי שקיבל מעבודתו.

הממשלה אישרה השבוע גם את את עקרונות ועדת רבינוביץ הנוגעים להפחתת מיסוי הנדל"ן בישראל. בין היתר אושרה הורדה בשיעור של עשרים וחמישה אחוזים במס השבח, הפחתת מס רכישה ופתיחת מאגר מידע לציבור הרחב בנושא מחירי נדל"ן.

בתוך כך, הממשלה דחתה השבוע את ההצעה להגדיל בארבעת אלפים את מספר העובדים הזרים בענף החקלאות. להצעה התנגדו שר האוצר ושרי העבודה.

שר החקלאות שלום שמחון נטש את ישיבת הממשלה במחאה על דחיית ההצעה ואמר שמפלגתו מפקירה את החקלאים.

במשרד ראש הממשלה ביקרו בחריפות את התנגדות שר האוצר להצעה ואמרו כי הדבר מוכיח שלא איכפת לו מהמצוקה בענף החקלאות.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by