בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף למאווררי המחשבים המרעישים? 
 
 
חדשות נענע

מערכת קירור סגורה תחליף את המאווררים המרעישים; בעל חברה לציוד מחשבים: מדובר במערכת השקטה ביותר בשוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת CALMpc.com/company_e.html# target="NanaArticleNewWin">C-System הקוריאנית פיתחה את CALM, מערכת קירור נטולת מאווררים למחשבים אישיים, כך מדווח ארת`ור גרלה, בעל חברת גרלה (Gerla) ההולנדית לציוד מחשבים ואינטרנט. הפיתוח החדש יביא מזור לכל הסובלים מהרעשים שיוצרים המאווררים בחלל המחשב. על החידוש דווח באתר הגיקים סלאשדוט.
 
השיטה המקובלת לקירור יחידת העיבוד המרכזית (CPU) של המחשב היא המאוורר, אולם אלה מוגבלים ביכולת הקירור שלהם, מכניסים אבק מזיק למחשב ומרעישים. שיטה חלופית, קירור בעזרת מים, מצריכה את החלפת המים ומעקב צמוד למניעת חימום-יתר ודליפות.
 
CALM משתמשת בנוזל אחר, ופעולתה מזכירה רדיאטור של מכונית. נוזל מיוחד עובר בסמוך לאזורים החמים, מתאדה תוך הורדת הטמפרטורה באזור, מוזרם למעבה, שם הוא מאבד את החום ומתעבה לנוזל, וחוזר חלילה. מדובר במערכת סגורה שאין ממנה נזילות, ולא מצריכה מילוי. המערכת משווקת כשהיא מובנית במארז מחשב, לתוכו יש להתקין את לוח-האם. כלומר, לא משימה לחובבנים.
 
 
ארת`ור גרלה בחן את המערכת, והוא כותב באתרו שבשילוב עם הכונן הקשיח המתאים, מדובר במערכת הקירור השקטה ביותר בשוק, אם כי בתחום העיצוב יש מקום לשיפור.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום חומרה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by